На жаль тільки зараз, але "віднайшли" статтю Податкового кодексу, яка ставить всі крапки над і
rulez287.1. Власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.
На жаль тільки зараз, але "віднайшли" статтю Податкового кодексу, яка ставить всі крапки над і
rulez287.1. Власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.
Малібу
Степан2016
а до чого тут сільська рада? Договір оренди укладається між власником та користувачем. Сільська рада ж не є власником паївСтепан2016 писав: Доброго дня шановні колег!
Підкажіть будь-ласка,як поступити у наступній ситуації.
У сілььскій раді загальна кількість паїв 980га,орендує їх два орендаря,один з них орендує 550га(офіційно зареєстрував тільки 35.5га) інший взагалі не зарежстрував жодного договору оренди!
В якому порядку примусити їх зробити всі договори оренди,а то по телефону тільки відмовчування,ми зробимо,ми зробимо.....Нормально дюди не розуміють,в правовому аспекті яка послідовність дій сільської ради(землевпорядника зокрема)?наперед дякую
Astreya
Степан2016
вони повинні сплачувати орендну плату власникам паїв, про які податки ви говорите?Степан2016 писав: Astreya, правильно вона не є власником,але ж податки ідуть у сільський бюджет,тобто надзвичайно велика сума грошей не йде у бюджет,тому потрібно зобов'язати укласти договори
Astreya
Степан2016
ну тепер зрозуміло, спробуйте через Податкову примуситиСтепан2016 писав: Astreya, ну це само собою орендна плата платится власникам!але власники земельних часток паїв являються землекористувачами,тому вони повинні сплачувати державі земельний податок!тому уклавши договір оренди орендар повинен сплачувати цей податок за землекористувача,про це я і веду мову
Astreya
Степан2016
я впевнена, що податок за землю сплачується фізичними особами (за чиї кошти то вже інше питання), в чому ваша проблема, як сільської ради?Степан2016 писав: ну це само собою орендна плата платится власникам!але власники земельних часток паїв являються землекористувачами,тому вони повинні сплачувати державі земельний податок!тому уклавши договір оренди орендар повинен сплачувати цей податок за землекористувача,про це я і веду мову
Pogannka
Степан2016
Абсолютно не захищаю с/г орендарів, мовжливо у Вашому випадку вони дійсно не хочуть робити по чесному. Але попри це задам одне питання:Степан2016 писав: у людей на руках фіктивні договори є,але вони не зареєстровані,тому і податок за них не платится!
Малібу
Степан2016
Я щось заплутався хто з ким має укладати договори??? Бо якщо у вас 25 договорів на 35 га то це явно не ділянки приватної власності для ведення товарного с/ виробництва.Степан2016 писав: по-перше ну це повинен робити орендар а не сільська рада!по-друге на руках у сільській раді є 25 зареєстрованих в загальній площі 35га про що я і писав вище!
Малібу
Скоріш за все мова йде про копії договорів оренди, які невеликі сільради вважають за потрібне мати в себе.Малібу писав: Я щось заплутався хто з ким має укладати договори??? Бо якщо у вас 25 договорів на 35 га
Дмитро Брянцев
й саме так повинна діяти сільська рада. Розумію що голові с/р не має бажання заставляти мешканців села самостійно сплачувати земельний податок, але саме це сільська рада й повинна зробити. А сільсгосппідприємство, здає в податкову звіт про використання земель, та яка площу воно там вкаже, за ту й буде платити.Дмитро Брянцев писав:
Скоріш за все мова йде про копії договорів оренди, які невеликі сільради вважають за потрібне мати в себе.
Щодо податків, так є деякі втрати для бюджету сільради, адже у випадку незаключених договорів власники паїв вважаються одноосібниками і сплачують земельний податок з паю (в бюджет сільської ради) та ПДФО (йде в райбюджет).
При зареєстрованих договорах - орендар сплачує з загальної кількості земель, що знаходяться у нього в користуванні, фіксований податок (тобіш вже єдиний податок 4 групи, який значно більше земельного податку. Йде в бюджет сільської ради) та ПДФО з паїв (що йде в райбюджет).
Щодо обов`язковості реєстрації договору оренди, то в ПК змінився пункт "288.1. Підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки" - з якого викинули мову про реєстрацію, і дехто з орендарів вже має намір цим скористатися.
kos1978
Дмитро Брянцев писав: Щодо обов`язковості реєстрації договору оренди, то в ПК змінився пункт "288.1. Підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки" - з якого викинули мову про реєстрацію, і дехто з орендарів вже має намір цим скористатися.
Малібу писав: 287.1. Власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.
Малібу
Останнім часом (вже другий рік) податкова у орендарів вимагає довідку 6-зем з сільради. З відміною обов`язкової реєстрації, це, мабуть, буде єдиним документом, який підверджуватиме кількість земель, що знаходяться в користуванні в орендаря. Ось вам і "важель впливу" сільради на орендаря з метою упорядкування користування землями.kos1978 писав: та яка площу воно там вкаже, за ту й буде платити
Дмитро Брянцев
Степан2016, можна зініціювати від сільради як мінімум 2 звернення - на ОДПІ і с/г інспекцію (щоправда там зараз муть, детальніше тут). Однак інформативний лист на першу інстанцію і клопотання про перевірку - на другу, ОМС може подати. Повідомте орендаря про свої наміри. Можливо там замисляться, що прийдеться домовлятись і з одними і з іншими (а в випадку реорганізації інспекції і передачі повноважень чи то в ДГК чи то в якесь з міністерств) - з третіми і четвертими. Вам же нічого не буде заважати через певний час ще раз продублювати лист на новий орган контролю morgayu . В наш час суцільних домовленостей кількість і апетити чиновників не зменшуються (з газет, з екранів нас переконують в протележному , але це не так facepalm). То може орендарю за такої принципової позиції сільради зареєструвати ще певну частину договорів? Згідно Закону і Порядку. Доречі якщо будете виконувати такі дії - краще залучитись підримкою РДА, поставити до відома райраду, місцеве сільгосп управління.Степан2016 писав: Підкажіть будь-ласка,як поступити у наступній ситуації.
Сhibis
Степан2016
Все це зібрано в цій та інших темах про оренду. Попрацюйте з форумом, це повинно допомогти.Степан2016 писав: які важелі впливу,чи Закони були б доречними
Тут, якщо в них сильні юристи, дістанете класичну і лаконічну відповідь. А якщо цитую, "просто щоб лист був" то напевно керуйтесь ЗУ "Про місцеве самоврядування в Україні", зокрема згадайте ст.18.Степан2016 писав: як правильно написати йому запит на те,щоб він мені надав копії договорів оренди зем.діл.
можна зараз прописати кожній другій чиновницькій конторі (може й більше). Не списуйте з рахунків формальну можливість такого звернення.Степан2016 писав: глухий номер(вже пробували
Сhibis
Степан2016
Trice
Доброго дня! Тут два нюанси. Якщо Вам не обов'язково посилання на законодавство то:Trice писав: Каким способом можно получить информацию про НО?
Малібу
Де розташована ваша ділянка згідно документів? Якщо, згідно документів, ваша ділянка розташована за межами населеного пункту, і нормативна грошова оцінка на неї не розраховувалася, то , спочатку розробляється технічна документація з нормативної грошової оцінки (ст.20 Закону про оцінку земель), потім технічна документація проходить державну землевпорядну експертизу (ст. 21 Закону про оцінку земель), потім подається на затвердежння в районну раду, а потім уже територіальний орган держгеокадастру на протязі терміну, що не перевищує 3 днів, видає вам витяг з технічної документації.Trice писав: Добрый день. Подскажите пожалуйста выход из ситуации: подписан договор аренды физ. лица- собственника, с юр. лицом, про аренду с/г земель, зарегистрирован в 2015 г., сейчас хотим получить информацию про нормативную оценку земли на 2016 г., для выплаты арендной платы. Подали документы в ЦНАП но пришёл ответ, что зем. участок находится за границами нас. пункта и по-этому НО могут выдать после разработки ТД!В прошлом году на такой же запрос подавали документы, но ответ был со средней НО по району. Каким способом можно получить информацию про НО? Спасибо.
Astreya
Спасибо за ответ. Хорошо, а для уплаты налога как можно получить информацию, т.к. разрабатывать тех. на все га просто нереально дорого !!!!и очень долго(Малібу писав:
Доброго дня! Тут два нюанси. Якщо Вам не обов'язково посилання на законодавство то:
підставою нарахування орендної плати є НГО земельної ділянки, а витяг про НГО дає зем відділ. Витяг про НГО земельної ділянки за межами можна отримати тільки у разі розробки окремої документації. Середня НГО по району може використовуватися тільки для податку. Тому якщо у вас укладений договір оренди у 2015 році та зареєстроване право оренди по середній НГО по району - то це "трохи" не правильно Krutelyk
Тому на сьогоднішній день зем. відділ повністю правий, і вам необхідно розробляти технічку для НГО!
Trice