Яка форма власності земельної ділянки, яка належить на праві власності Державному підприємству?
Додано: 02 листопада 2015 09:33
Державна, чи приватна?
Для землевпорядників, і зацікавлених
https://www.zemres.com/forum/
У державного підприємства є державний акт на право власності на земельну ділянку. Підстава набуття - договір купівлі-продажу, по якому державне підприємство купило земельну ділянку у громадянина.solim писав: Не зовсім зрозуміле твердження "належить на праві власності Державному підприємству"
Приватна і не треба нічого мудрити - хоча таке зустрічається досить рідко.werewolf писав: є державний акт на право власності на земельну ділянку
погоджуюсь, спробуйте взяти довідку в бухгалтера цього підприємства, оскілька така ділянка в основних засобах, то відповідно визначити чи це державна частка чи приватна. Можа так статися, що буде державно-приватна в залежностві від часток в цьому підприємстві.Pogannka писав: Можливо в статуті і знайдеться відповідь.
Річ не в тому. Підприємство на 100% державне, і все майно в ньому - державне. Справа в тому, що земельна ділянка у власності державного підприємства, і виникає парадокс. Якщо земельна ділянка державної власності - то власником може бути тільки орган державної влади, а не підприємство (ст. 80, 84 ЗКУ). Якщо земельна ділянка приватної власності (як юридичної особи) - то якось не вяжеться з тим, що ділянка знаходиться у власності держави (але у державного підприємства, а не у органа держ. влади)Volodar писав: спробуйте взяти довідку в бухгалтера цього підприємства, оскілька така ділянка в основних засобах, то відповідно визначити чи це державна частка чи приватна. Можа так статися, що буде державно-приватна в залежностві від часток в цьому підприємстві.
На моюу думку, оскільки після того як держава в особі державного підприємства купила земельну ділянку, держ акт мав бути списаний, а на земельну дялнку мав бути виданий держакт на право постійного користування для цього державного підприємства. Адже право власності держави на той час не посвідчувалося державними актами ...Стаття 131. Набуття права власності на земельні ділянки
на підставі інших цивільно-правових угод
1. Громадяни та юридичні особи України, а також територіальні
громади та держава мають право набувати у власність земельні
ділянки на підставі міни, дарування, успадкування та інших
цивільно-правових угод.
Ну, державне підприємство є юридичною особою... тому наче порушення й нема. ДА видавали на підставі цивільно-правової угоди, в якій покупцем виступає ДП, тому навряд чи вони накосячили... за вірність угоди відповідає нотаріус.Volodar писав: якщо 100% державна власність, то ту накосячили ті хто видавав держакт,
Стаття 131. Набуття права власності на земельні ділянки
на підставі інших цивільно-правових угод
1. Громадяни та юридичні особи України, а також територіальні
громади та держава мають право набувати у власність земельні
ділянки на підставі міни, дарування, успадкування та інших
цивільно-правових угод.
Інвентаризація не обовязкова. Зареєструвати в ДЗК і внести відомості можна за технічкою щодо встановлення меж. Ось тільки яку форму власності поставити?Volodar писав: Зараз не знаю, як вирулить, перше ліпше що приходить в голову інвентраризація земель держпідприємства і посвідчити все витягом з держкадастру, а той акт нікому не показувати.
де-факто - приватна (виданий держакт), але де-юре це державна (акт видано помилково). Зараз в ДЗК вносити "приватна", а потім вносити зміни, що це "державна". Якщо заховати держакт не виходить, відміняти держакт через суд (малоймовірно, тяжело, ніхто не захоче бодаться).werewolf писав: Ось тільки яку форму власності поставити?