дозвіл на розробку
виділення в натурі
В першу чергу я б вніс зміни до розпорядження 2013 роком, в частині: Про надання дозволу на складання технічної документції із землеустрою щодо складання документів..., т.я. немає такої документації.ЗемельнийРесурс писав:Шановні форумчани! Підскажіть, будь ласка, хто стикався з оформленням земельної частки (паю) у 2013 році! У 2011 році отримано розпорядження голови райдержадміністрації "Про надання дозволу на складання технічної документції із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право на земельну ділянку для ведення товарного сільськогосподарського виробництва"! У 2013 році розроблена технічна документація, чи потрібно отримувати висновки про її погодження та якими інстанціями, та чи має право її затверджувати голова райдержадміністрації після присвоєння земельній ділянці кадастрового номеру??? Чи входить до повноважень Укрдержреєстру вилучення сертифікатів на земельну частку (пай) замість виданого свідоцтва на право приватної власності! Чи можливо оформити дублікат втраченого сертифікату на земельну частку (пай) на підставі розпорядження голови райдержадміністрації, та яка процедура оформлення??? Бажано почути думку практиків! Всім завчасно дякую!
Указ 720/95, де:
Здається мені, що в тому наказі просто коряво прописано щодо паю.... а може я й чогось не знаю... А от земельну ділянку в межах норм вказаних в статті 121 ЗКУ, то можливо. Порядок надання - стаття 118 ЗКУ.2. Право на земельну частку (пай) мають члени колективного
сільськогосподарського підприємства, сільськогосподарського
кооперативу, сільськогосподарського акціонерного товариства, в
тому числі пенсіонери, які раніше працювали в ньому і залишаються
членами зазначеного підприємства, кооперативу, товариства,
відповідно до списку, що додається до державного акта на право
колективної власності на землю.
Основне слово МОЖУТЬ, це не обов'язок.павлік писав: п.4.3. Молодим фахівцям після 3-х років роботи у сільській
місцевості за направленням і спеціальністю можуть виділятися земельні паї з фонду земельного запасу.
Будьласка розясніть процедуру реалізації своїх прав.....?
Тоді задам питання з другої сторони: 5+5=?sanich писав: Основне слово МОЖУТЬ, це не обов'язок.
Звісно ж заявник.
Мабуть найкраще, спочатку звернутись до сільської ради за місцем вашого проживання, із запитом щодо наявності вільних земель запасу. Якщо такі є, то спочатку подаєте підтверджуючі документи (щодо направлення та стажу+ стандартні: копії паспорту, коду та клопотання) до СР. Від них отримуєте викопіювання земельної ділянки та висновок-погодження. Далі з таким самим пакетом доків + те що видала СР - відносите в РДА і чекаєте висновку-погодження від них. Після його отримання - в дозвільний центр і чекаєте наказу ГУ.
А для чого в РДА? Якщо вже так, то з довідкою 6-зем та викопіюванням, і документами сільради зразу звертатися в ГУ, РДА тут ні до чого. От тільки що там заспівають по поводу надання саме паю? Краще вже писати для ОСГ площею до 2 га.
У нас вимагають.cerdred писав: А для чого в РДА? Якщо вже так, то з довідкою 6-зем та викопіюванням, і документами сільради зразу звертатися в ГУ, РДА тут ні до чого.
Це вже інше питання facepalm
Дуже вдячний за порвааду! Про те мені, та мабудь голові сільської ради буде не зрозуміло що собобою являє висновок-погодження,Дмитро Брянцев писав: Звісно ж заявник.
Мабуть найкраще, спочатку звернутись до сільської ради за місцем вашого проживання, із запитом щодо наявності вільних земель запасу. Якщо такі є, то спочатку подаєте підтверджуючі документи (щодо направлення та стажу+ стандартні: копії паспорту, коду та клопотання) до СР. Від них отримуєте викопіювання земельної ділянки та висновок-погодження. Далі з таким самим пакетом доків + те що видала СР - відносите в РДА і чекаєте висновку-погодження від них. Після його отримання - в дозвільний центр і чекаєте наказу ГУ.
дозвільний центр - або ЦНАП - центр надання адмінпослуг, який вже діє в багатьох райцентрах, відсилає ваш пакет документів в ГУ (головне управління) держземагенства в області, яки розглядає подані документи в установлений строк і видає наказ - згоду на розробку проекту (або відмову). Після отримання згоди виготовляєте проект, затверджуєте його, отримуєте свідоцтво на право власності на ЗД і.... користуєтесь земелькой. morgayu
Дмитро Брянцев писав:
Без вказування площі, мабуть, не обійдеться. Тому при визначенні місцерозтащування паю нехай землевпорядник вирахує наближену грошову оцінку 1 га грунту (в сільській раді повинна бути карта розпайовки, де зазначені межі грунтів, або орієнтуючись на грошові оцінки сусідніх ділянок - якщо відсутня), а після - розмір.павлік писав: 1. При написані заяви як на імя голови с.р. так голови РДА, яку потрібно вказувати площу земельного паю?
Якщо середня площа земельної частки паю, не встановлена в натурі (тобто в сертифікаті була 2.41га.). Проте після виготовлення державних актів у деяких пайовиків вона зменшилась, а у інших наоборот збільшилась в залежності від місця розташування та кадастрової оцінки землі, а також структури грунту.
Щодо них не певен. Оскільки вони комусь виділялися, а спадкоємці можуть заявити на них право в будь-який момент. Краще спробувати отримати пай із земель відумерлої спадщини.
Хоч і не при мені у нас виділялися паї чорнобильцям із земель резервного фонду (не зовсім ваш випадок, але аналогічний).
Не думайте про шанси, просто зробіть це!
П.С. Трохи поплутав. Чорнобильці якраз попали на момент паювання. Здається, із земель резервного фонду в 2005 році виділялись паї працівникам колгоспів, які в момент паювання не проживали і не працювали "на місці"...
Як розуміти термін відумерлої спадщини?Дмитро Брянцев писав:Щодо них не певен. Оскільки вони комусь виділялися, а спадкоємці можуть заявити на них право в будь-який момент. Краще спробувати отримати пай із земель відумерлої спадщини.
Стосовно вашого питання, в абзаці 3 п.24 Постанови Пленуму ВСУ «Про практику застосування судами земельного законодавства при розгляді цивільних справ» від 16.04.2004 №7 http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/va007700-04/page2:
в рішені суду визнано право на земельну сатку (пай) із земель колективної власності КСП, відповідачем були РДА та місцева рада. для звернення до ДГК нуобхідно отримувати додаткове рішення суду та залучати в якості відповідача ДГК? або звертатися з відповідною заявою про дозвіл на відведення земельної ділянки із земель державної власності в розмірі земсельної частки (паю).Astreya писав: ↑28 липня 2017 19:28Абз.4 Позови громадян, пов'язані з паюванням земель (зокрема, про визнання права на земельну частку (пай), її розмір, незаконність відмови у видачі сертифіката, виділення паю в натурі), можуть бути предметом розгляду судів. Відповідачами в таких справах є КСП, сільськогосподарські кооперативи, районна державна адміністрація, яка затверджувала розмір паю, вирішувала питання про видачу сертифіката, а також виконавчий орган чи орган місцевого самоврядування, що має вирішувати питання про виділення земельної частки (паю) в натурі, тощо.