Сторінка 1 з 1
Проект Закону щодо розпорядження землями державної власності
Додано: 04 вересня 2013 07:29
Oleg
Проект Закону про внесення змін до Земельного кодексу України щодо розпорядження землями державної власності
Законопроектом пропонується надати повноваження обласним та районним державним адміністраціям розпоряджатися державними землями сільськогосподарського призначення.
Додано: 04 вересня 2013 13:42
Azhimut
Частину виключити:
Центральний орган виконавчої влади з питань земельних ресурсів у галузі земельних відносин та його територіальні органи передають земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності, крім випадків, визначених частиною восьмою цієї статті, у власність або у користування для всіх потреб.
Додано: 04 вересня 2013 13:50
Pogannka
як думаєте, колеги, чи пройде даний законопроект?

Додано: 04 вересня 2013 14:56
Корниловец
обнадеживает что подал его регионал, да и у оппозиции по идее не должно быть резких возражений...
Додано: 04 вересня 2013 18:33
EvNik
Проект цікавий, але автор, виключивши ч. 4 ст. 122 ЗК, забув записати відповідні повноваження РДА. То за проектом виходить, що частина третя залишається як є, а повноваження по передачі земель с/г призначення взагалі відсутні. Крім того, в ст. 122 ЗК присутні посилання на частину четверту, яку пропонується вилучити, але самим проектом ці посилання не вилучаються. Я б записав так:
"4. У статті 122:
1) у частині третій:
слова "частинами четвертою і" замінити словом "частиною";
доповнити новим пунктом "а" такого змісту:
"а) сільськогосподарського призначення;".
У зв'язку із цим пункти "а" - "в" вважати пунктами "б" - "г", відповідно;
2) частину четверту виключити;
3) у частинах п'ятій та сьомій слова "частинами третьою, четвертою і восьмою" замінити словами "частинами третьою та восьмою";
4) у частині шостій слова "частинами четвертою і" замінити словом "частиною"."
Додано: 04 вересня 2013 19:42
Azhimut
EvNik писав:повноваження РДА
РДА? По-моему, областные управления ДЗА поменяли на "
Обласні державні адміністрації на їхній території передають земельні ділянки із земель державної власності". Ну и где покращення? Krutelyk
Додано: 04 вересня 2013 20:24
zemkov
А чому ні?
На держземагенство взвалили не властиві йому функції - розпорядження земельними ресурсами. Але крім п'янкого та спокусливого відчуття безмежної влади, це - означає також і повну відповідальність за прийняті (НЕприйняті) рішення. Сумніваюсь, що агенство до цього готове. І чи взагалі воно йому треба було?
Я більш схиляюсь до думки, що певні сумнівні питання збирались вирішувати руками земельників, але наразі вирішили доручити їх вирішення обласним адміністраціям, як більш підконтрольним.
Ну і флаг їм в руки.
Додано: 04 вересня 2013 20:26
EvNik
Azhimut писав:По-моему, областные управления ДЗА поменяли на "Обласні державні адміністрації на їхній території передають земельні ділянки із земель державної власності"
Так, так, за проектом виходить саме так... Просто не додивився. Але ж в пояснювальній записці сказано: "Законопроектом пропонується надати повноваження обласним та
районним державним адміністраціям розпоряджатися державними землями сільськогосподарського призначення." Чесно кажучи, то якщо ці повноваження передають ОДА, то сенс цього проекту нівелюється.
zemkov писав:Я більш схиляюсь до думки, що певні сумнівні питання збирались вирішувати руками земельників, але наразі вирішили доручити їх вирішення обласним адміністраціям, як більш підконтрольним.
ОДА так само не зможуть впоратися із тисячами заяв по всій області. Тільки РДА.
Додано: 04 вересня 2013 21:11
zemkov
EvNik писав:ОДА так само не зможуть впоратися із тисячами заяв по всій області. Тільки РДА.
Чому? Це чисто організаційні моменти. Заяви можна "порозкидати" назад по районах і спробуйте їх вчасно не розглянути!
А якщо наступним кроком має бути перепідпорядкування облдержземагенства під крило облдержадміністрації, то тоді взагалі все стає логічним.
Додано: 05 вересня 2013 13:29
Giwen
zemkov писав:
Чому? Це чисто організаційні моменти. Заяви можна "порозкидати" назад по районах і спробуйте їх вчасно не розглянути!
А якщо наступним кроком має бути перепідпорядкування облдержземагенства під крило облдержадміністрації, то тоді взагалі все стає логічним.
Яка тоді різниця? тисячі заяв, які розглядає обласне управління як юридична особа чи обласне управління у складі ОДА? ті самі заяви і ті самі проблеми. Просто при ОДА будуть надавати тим кому скажуть і більше получати будуть за заяви які нереально розглянути..
На мою думку, крім спеціалістів, які працюють у сфері земельних відносин немає таких людей, які б повно, всебічно розглянули документацію із землеустрою на відповідність чинному земельному законодавству, встановленим нормам і правилам.
Навіть, якщо розглядається документація для прийняття рішення про передачу земельної ділянки Адміністраціями, вона обов’язково надається на перегляд, ознайомлення та погодження до територіального органу ДА. В якій області так не роблять (не говорячи про випадки, коли думка ДА суперечить «бажанням» Адміністрації)? Тому навіщо тоді залучати ОДА чи РДА?
[upd=1378377258][/upd]
EvNik писав:ОДА так само не зможуть впоратися із тисячами заяв по всій області. Тільки РДА.
Якщо дивитись з точки зору "впоратись" тоді можна назвати відділа ДА в района (містах).. чому "тільки" РДА? неможливо повноваження розподілити по органах Держземагентства? починаючи від комітету і закінчуючи відділами.. Просто робиться все не так як потрібно.. спочатку приняли зміни потім думають як ці зміни втілити в життя.
Додано: 06 вересня 2013 21:31
zemkov
Giwen писав:Яка тоді різниця?
Ви ж самі даєте відповіди на своє запитання:
Giwen писав:Просто при ОДА будуть надавати тим кому скажуть
а все решта, нажаль, зараз нікого не турбує.