Сторінка 1 з 1

Оформлення спадщини (проблема з отриманням витягу з ДЗК)

Додано: 07 листопада 2010 00:50
Valeron
Передмова:
Власник державного акту старого зразка з декількома ділянками зібрався подарувати їх своїй дочці. Для оформлення договору дарування потрібен був кадастровий номер, для якого в свою чергу - технічна документація щодо відновлення меж. Обміри встановили, що загальна фактична площа ділянок дещо більша від вказаної в ДА. Технічна документація була зроблена по нових площах і затверджена рішенням місцевої ради. Несподівано власник помер, але для оформлення спадщини необхідно зробити таку ж документацію, тому вона попрямувала на перевірку in4. Перевірка закінчилась успішно, як і отримання нормативної оцінки, висновку про сервітути і довідки про кадастрові номери. Однак, при зверненні у районний ДЗК за витягом з державного реєстру земель, у наданні цього документу було відмовлено, оскільки загальні площі в ДА і довідці про кадастрові номери не співпадають.

З наказу "Про затвердження Тимчасового порядку ведення державного реєстру земель"
13.10. У наданні витягу може бути відмовлено, якщо заявник не має права на отримання відомостей з державного реєстру земель, які були викладені в його заяві або запиті, або не були дотримані вимоги цього Порядку.
Ні тут, ні у "вимогах Порядку" ніде не сказано, що площі мають бути однаковими. Що робити в даній ситуації?

ЗІ. Після смерті власника перед відправкою документації на перевірку виникли сумніви щодо можливих проблем у нотаріуса, але він запевнив, що на різницю площ звертати увагу не буде, а просто візьме дані з ДА.

Re: Оформлення спадщини (проблема з отриманням витягу з ДЗК)

Додано: 07 листопада 2010 08:09
makctos
У нас, таку технічку забраковалиб на стадії підписання висновку в віділі держкомзему, ще якось пропускають зміни в промірах ліній по межах но площа должна співподати до кв.метра.

Re: Оформлення спадщини (проблема з отриманням витягу з ДЗК)

Додано: 07 листопада 2010 08:46
Сергiй64
Valeron писав: Що робити в даній ситуації?
Наскільки я зрозумів, інформація про старий держакт і про ділянки в базі відсутня. Відповідно і витяг повинен видатись спадкоємцеві такого ж змісту, і площа там вказуватись не повинна взагалі. Нотаріусу підійде будь - який, аби був, і вн оформить цивільно-правову угоду. А от далі ... в земельного відділу повинно виникнути питання , як це змінилась площа , за рахунок якої ділянки і т.д.

Re: Оформлення спадщини (проблема з отриманням витягу з ДЗК)

Додано: 09 листопада 2010 03:04
Valeron
makctos
У нас, таку технічку забраковалиб на стадії підписання висновку в віділі держкомзему, ще якось пропускають зміни в промірах ліній по межах но площа должна співподати до кв.метра.
Чи є в них якісь законні підстави це робити?

Сергiй64
Наскільки я зрозумів, інформація про старий держакт і про ділянки в базі відсутня. Відповідно і витяг повинен видатись спадкоємцеві такого ж змісту, і площа там вказуватись не повинна взагалі.
На рахунок відсутності в базі цієї інформації - не знаю. Як можна заставити їх надати витяг?

Re: Оформлення спадщини (проблема з отриманням витягу з ДЗК)

Додано: 28 січня 2011 09:42
Koroleva
с 15 декабря 2010 г. вытяги из ДЗК не выдают. Кто знает, что будет дальше???

Re: Оформлення спадщини (проблема з отриманням витягу з ДЗК)

Додано: 28 січня 2011 11:06
Katze
Koroleva писав:с 15 декабря 2010 г. вытяги из ДЗК не выдают. Кто знает, что будет дальше???
У нас приватні нотаріуси на спадщину витяги не требують, тільки довідки про нормативну грошову оцінку та обмеження-обтяження. Спадщину оформляють без проблем.

Додано: 07 серпня 2012 14:04
Zemprivat
є два державні акти на земельні ділянки під будівництво та ведення особистого сел.госп-ва, на 2х власників у спільне сумісне користування. 1 співвласник помер, 2й являється його спадкоємцем. Звертається до нотаріуса, щоб оформити спадщину, там кажуть, що кадастрові номера неправильні, потрібно нові. у УЗР технічку на відновлення меж зем.діл. не приймають, бо новий акт не можливо видати, бо 1 співвласник помер. І що робити?Підкажіть, будь ласка.

Додано: 07 серпня 2012 14:45
NATAHA
Цікаво як нотаріус визначив що кадастрові номери не вірні? Він Вам письмові пояснення дав?
Зверниться до суду.

Додано: 07 серпня 2012 15:09
Zemprivat
Я незнаю як там нотаріуси визначають чи правильний кад.ном. чи ні, але це дійсно так. і у Держкомземі сказали, що номера неправильні. Але судитися не хочеться - занадто довго. чи є скоріші варіанти вирішення питання?

Додано: 07 серпня 2012 16:03
Solpadeine
крім суду вам ніхто не допоможе Nenayu треба скасовувати д/а з невірним кадастрвоим номером та визнавати право

Додано: 07 серпня 2012 16:12
Kato
Zemprivat писав:там кажуть, що кадастрові номера неправильні, потрібно нові
можлово в базі декілька ділянок з таким номером - таке буває facepalm ...але то ж не ваша вина...у вас акти нового зразка чи старенькі з довідками про присвоєння кадастрових номерів? - догадуюсь, що перше. Шукайте підхід "дожати" Держкомзем (без суду), щоб видали потрібні вам довіки з цими кадастовими, з обгрутнуванням, що після отримання свідоцтва виготовите нові акти, на які вже і присвояться нові кадастрові у зв*язку з "технчічною помилкою".
Zemprivat писав:і у Держкомземі сказали, що номера неправильні
а що робтити не сказали...ситуація- ппц, так сказати. тут або суд, або держкомзем за домовленістю піде на зустріч, щоб виправити свою ж помилку...

Додано: 08 серпня 2012 00:36
andrei84
я вам пораджу звернутися до іншого нотаріуса, тому-що нотаріус не має вповноважень визначати чи правельний кадастровий номер чи не правельний, держ. акт зареєстрований і має законную силу, для нотаріуса важливо щоб не було обмежень чи обтяжень на земельну ділянку(витяг), нормальний нотаріус дасть запит людині щоби держкомзем зробив витяг та нормативну грошову оцінку, а після того як нотаріус виготовлить свідоцтва на спадщину і людина буде переробляти держ. акт, тоді дзк вже перевіре чи вірно присвоєний кадастровий номер чи ні. навевно коли вносили ділянку в базу данних раніше був провтик дзковця та держкомзема. тут нічого страшного не має, нотаріусів прут-прудів, знайдіть нормального нотаріуса і не паліться зря в держкомземі.

Додано: 09 серпня 2012 09:55
Zemprivat
дякую за поради. До іншого нотаріуса звертатись спадкоємець не буде, оскільки спадкова справа відкрита вже. А за акт, то він нового зразка. У нас в районі зараз нашестя дубляжу кадастрових номерів, саме по нових держ.актах.

Додано: 09 серпня 2012 12:52
Kato
Zemprivat писав:дякую за поради....нашестя дубляжу кадастрових номерів
поділіться, будь ласка, потім досвідом виходу з Вашої ситуації

Zemprivat написав:і у Держкомземі сказали, що номера неправильні

Додано: 09 листопада 2012 11:47
Юлія 1985
ІНСТРУКЦІЯ про заповнення бланків державних актів на право власності на земельну ділянку і на право постійного користування земельною ділянкою:
4.2. У разі виявлення орфографічних або технічних помилок на стадії заповнення, підписання та реєстрації бланка такий комплект бланків вважається зіпсованим.
4.11. Новий державний акт (на ім'я спадкодавця) взамін зіпсованого, втраченого (пошкодженого) видається також спадкоємцю
на запит нотаріуса щодо витребовування документів, необхідних для вчинення нотаріальних дій, відповідно до статті 4 Закону України
"Про нотаріат" ( 3425-12 ). Видача акта здійснюється протягом 15 робочих днів з дня отримання відповідних матеріалів, зазначених у
пункті 4.8 цієї глави, та запиту нотаріуса. Новий державний акт взамін зіпсованого, втраченого (пошкодженого) видається за наявності в територіальному органі Держкомзему другого примірника відповідного державного акта та/або документації із землеустрою Державного фонду документації із землеустрою, відомостей щодо земельної ділянки та її власника (користувача) в державному реєстрі земель
В нашій області зявляється практика передруку державних актів на запити нотаріусув. Акт заповнюється на імя померлого. Держкомзем дає просту довідку про формування нового кадастрового номеру. Вихід не ідеальний, але можливий.

Додано: 22 березня 2013 09:33
Zemprivat
Zemprivat писав:є два державні акти на земельні ділянки під будівництво та ведення особистого сел.госп-ва, на 2х власників у спільне сумісне користування. 1 співвласник помер, 2й являється його спадкоємцем. Звертається до нотаріуса, щоб оформити спадщину, там кажуть, що кадастрові номера неправильні (дубляж), потрібно нові (і до того ж в базі ділянки відсутні) у УЗР технічку на відновлення меж зем.діл. не приймають, бо новий акт не можливо видати, бо 1 співвласник помер. І що робити?Підкажіть, будь ласка.
Мені прийшла ідея, підкажіть, будь ласка, чи підходить: у Держземагентство здаємо документацію на відновлення меж, присвоюються нові кадастрові номера ділянкам (оскільки в базі ділянки відсутні), надається витяг на 1го з співвласників, і з цим витягом до нотаріуса оформляти спадщину (державні акти відмінили ж, а витяг створюється на 1го з 2х співвласників). Чи законні наші будуть дії? І це ж дійсно вихід, щоб не подавати до суду.

Додано: 22 березня 2013 10:57
Kato
Zemprivat писав:у Держземагентство здаємо документацію на відновлення меж, присвоюються нові кадастрові номера ділянкам (оскільки в базі ділянки відсутні)
ділянки повинні бути - у Вас нові акти з кад номерами
Відомості про інші об'єкти Державного земельного кадастру, що містяться в документації із землеустрою та оцінки земель,
затвердженої та переданої до Державного фонду документації із землеустрою до 1 січня 2013 року, підлягають перенесенню до ДЗК на безоплатній основі центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин
Думаю, що треба робити цю ж технічкую, але для виправлення помилок в ДЗК
У разі якщо після перенесення інформації про земельні ділянки з Державного реєстру земель до ДЗК виявлені помилки...присвоєння декільком земельним ділянкам однакових кадастрових номерів..такі помилки..можуть бути виправлені на підставі технічної документації із
землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) або за матеріалами інвентаризації земель

Додано: 22 березня 2013 11:01
Pogannka
Kato писав:Думаю, що треба робити цю ж технічкую, але для виправлення помилок в ДЗК

У разі якщо після перенесення інформації про земельні ділянки з Державного реєстру земель до ДЗК виявлені помилки...присвоєння декільком земельним ділянкам однакових кадастрових номерів..такі помилки..можуть бути виправлені на підставі технічної документації із
землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) або за матеріалами інвентаризації земель
Kato, дайте будь-ласка зсилочку! будемо вдячні!

Додано: 22 березня 2013 11:13
Kato
Pogannka писав:Kato, дайте будь-ласка зсилочку!
ЗУ "Про Державний земельний кадастр" http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/361 ... 8545128512
п.4 Прикінцеві та перехідні положення

оформлення права власності

Додано: 24 березня 2013 19:58
Міа
До міської ради звернувся спадкоємець з кадастровою справою на руках. Кадастрова справа 2008 року оформлена на спадкодавця, на підставі рішення виконавчого комітету (березень 1997 року), на земельній ділянці розташований успадкований за заповітом житловий будинок. Кадастровий номер не присвоєний. Звернення спадкоємця полягало у передачі йому як спадкоємцю земельну ділянку (спадщина ще не прийнята).
Правові контексти щодо відстуності правовстановлюючого документу на будинок це зрозуміло. Те що відповідно до п. 3 Прикінцевих та перехідних положень ЗУ "Про Державний земельний кадастр" при наявності посвідчення права власності на житловий будинок присвоюється кадастровий номер теж пояснення не вимагає. Питання повноважень ОМС приймати рішення про передачу земельної ділянки спадкоємцю житлового будинку не в порядку безоплатної приватизації.