Сторінка 1 з 2
Спільна власність територіальних громад
Додано: 15 березня 2010 15:40
Girl
Ув. коллеги, помогите разобраться!
Есть город областного подчинения. На територии города есть недвижимость которая находится (согласно решений суда) в "спільній власності територіальних громад", а именно в собственности областной раді и районніх рад. Согласно п.3 ст.86 ЗКУ субєктами права спільної власності на земельні ділянки територіальних громад можуть бути районні та обласні ради.
На данній момент, в связи с изменениями в п.6 ст.120 ЗКУ для продажи на аукционе вишеуказанного майна в обязательном порядке необходимо оформить землю.
Областная рада кинулась віяснять етот вопрос. Вот только не понятно кто должен принимать решение по передаче етой земли, толи сама областная рада, толи міська рада города обастного підпорядкування на територии которого находиться ета земля с расположеннім на ней майном спільной власності.?
Как считаете кто же должен принимать решение?.
Додано через 13 хвилин 40 секунд:
Я чтото совсем запуталась с етой спільной власністю!!!
Согласно п.3 86 ст.ЗКУ субєктами права спільної власності можуть бути обласні та районні ради. А согласно п.5 ст.83 ЗКУ територіальні громади сіл,селищ, міст можуть обєднувати на договірних засадах земельні ділянки комунальної власності, а управління цими ділянками здійснюють обласні та районні ради. Ето как получаеться что всетаки учитівая последний пункт и міські ради могут біть участниками спільної власності на землю територіальних громад?
Полномочия по розпорядженню землями спільної власності територіальних громад є у обласних та районних рад, а у міських тока розпорядження комунальною власністю. Та и ваще не понятно куда ети земли отнести при розмежуванні. В законе про розмежування до комунальних относяться тока земли в спільній власності територіальної громади та держави, а спільну власність територіальних громад куда девать?
По перехідним положенням ЗКУ до розмежування в межах населених пунктів розпоряджаються міські ради, а у областніх получаеться нет полномочий розпоряжаться землями в границах населенніх пунктов или как?
Бред.....

Re: Спільна власність територіальних громад
Додано: 15 березня 2010 16:06
SBB
Спільна власність територіальних громад може з+явитись тільки тоді, коли після розмежування земель державної та комунальної власності з+явиться комунальна власність і відповідні територіальні громади передадуть до спільної власності певне своє майно (чого, скоріш всього, ніколи не буде).
частина третя статті 60 ЗУ "Про місцеве самоврядування в Україні":
3. Територіальні громади сіл, селищ, міст, районів у містах
безпосередньо або через органи місцевого самоврядування можуть
об'єднувати на договірних засадах на праві спільної власності
об'єкти права комунальної власності, а також кошти місцевих
бюджетів для виконання спільних проектів або для спільного
фінансування (утримання) комунальних підприємств, установ та
організацій і створювати для цього відповідні органи і служби.
На даний час, я так розумію, земля в місті не розмежована і розпорядником її по Перехідним положенням ЗК виступає
міська рада. Обласні ради зараз не мають повноважень по розпорядженню землями (у зв+язку з відсутністю земель спільної власності тер.громад). Якщо об+єкт, розташований на ділянці не перебуває у госп.віданні чи опер. управлінні якихось комунальних підприємств чи установ, ділянку можна надати самій обласній раді, як власнику будівлі або на праві постійного користування, або на праві оренди
Re: Спільна власність територіальних громад
Додано: 15 березня 2010 16:21
Girl
Майно не знаходиться не у кого не в госп.віданні ні в опер. управлінні комунальних підприємств. БТІ написало что оно именно в СПІЛЬНІЙ ВЛАСНОСТІ а не просто у власності одной облради. Хотя тоже долго думали!!!
А к каким же тогда землям отнести ети при розмежуванні? К державним чи к комунальним? Если к комунальнім, то чьим, городским или облраді?
Додано через 3 хвилини 17 секунд:
А какой тогда документ оформлять на земли под комунальнім имуществом городским? Потому что его продать тоже щас нереально!
Re: Спільна власність територіальних громад
Додано: 15 березня 2010 16:34
SBB
Girl писав:Майно не знаходиться не у кого не в госп.віданні ні в опер. управлінні комунальних підприємств. БТІ написало что оно именно в СПІЛЬНІЙ ВЛАСНОСТІ а не просто у власності одной облради.
Ну, правильно вони написали. Поняття "обласна комунальна власність" у нас з часу прийняття ЗУ "про місцеве самоврядування в Україні", немає. Все воно згідно з пунктом 10 Прик. і перех. положень ЗУ "Про МС в У" є спільною власністю територіальних громад сіл, селищ, міст певної області. Але управляють і розпоряджаються (хоча більше в силу традиції, а не законодавства) нею саме обласні ради. А облрада у власності сама по собі нічого мати не може (як і інші органи місцевого самоврядування). Вона - представник територіальних громад.
Girl писав:А к каким же тогда землям отнести ети при розмежуванні? К державним чи к комунальним? Если к комунальнім, то чьим, городским или облраді?
Чесно кажучи, у мене таке відчуття, що розробники ЗУ "Про розмежування..." просто забули про спільну власність територіальних громад. Якщо по букві закону, то до міських. Але тут ще треба думати...
Girl писав:А какой тогда документ оформлять на земли под комунальнім имуществом городским? Потому что его продать тоже щас нереально!
Договір оренди чи державний акт на право постійного користування
Re: Спільна власність територіальних громад
Додано: 15 березня 2010 16:45
Girl
SBB писав:згідно з пунктом 10 Прик. і перех. положень ЗУ "Про МС в У" є спільною власністю територіальних громад сіл, селищ, міст певної області. Але управляють і розпоряджаються (хоча більше в силу традиції, а не законодавства) нею саме обласні ради. А облрада у власності сама по собі нічого мати не може (як і інші органи місцевого самоврядування). Вона - представник територіальних громад.
Так а кому же землю давать? Землекористувачем кто будет?Когов решении сесии и в госакте записівать землекористувачем? 5+5=?
SBB писав:Girl написав:А какой тогда документ оформлять на земли под комунальнім имуществом городским? Потому что его продать тоже щас нереально!Договір оренди чи державний акт на право постійного користування
А тут получаеться что міська рада сама себе будет землю давать?
Какой кошмар.... куда не капни, везде одно г... а не законодательство!
Re: Спільна власність територіальних громад
Додано: 15 березня 2010 16:51
SBB
Girl писав:Так а кому же землю давать? Землекористувачем кто будет?Когов решении сесии и в госакте записівать землекористувачем? 5+5=?
Раду, а якщо вона не є юр.особою, то виконком.
А тут получаеться что міська рада сама себе будет землю давать?Какой кошмар....
Я не бачу тут великої проблеми. Розпоряджаючись землею, рада виступає в якості органа, який реалізує владні повноваження. Але ця ж рада є юридичною особою, вона можу брати на себе цивільні зобов+язанні і мати цивільні права. Може ж вона фігурувати в Реєстрі прав на нерухоме майно в якості власника (чи представника власника) і нікого це не дивує (там, правда, пишуть "територіальна громада міста__ в особі _ради"). А якщо майно перебуває у опер.управлінні чи госп.віданні комунальної юр.особи - користувачем зробити цю особу
Re: Спільна власність територіальних громад
Додано: 27 березня 2012 13:53
Volodar
Олежон писав:Чи можу я заключити договір оренди земельної ділянки з КП по утриманню будинків обласної ради?
Ні. Комунальне підприємство не є власником (розпорядником) земель, воно такий же користувач як і ВИ. Спробуйте умовити ДАБК прийняти до розгляду держакт на право постійного корситування цього КП, аргументуючи, що саме на цій ділянці знаходиться будівля, яка перебуває у спільній власності тергромади (облради) і приватної особи. Спроби виокремити частину ділянки в "своє" користування в таких випадках - малоймовірні.
Re: Спільна власність територіальних громад
Додано: 27 березня 2012 16:45
Volodar
Олежон писав:якщо приватна особа захоче зробити літній майданчик - ту потрібна вже оренда?
Землемери скажуть: за ЗКУ - вилучення земельної ділянки, зміна цільового призначення - під комерційне і укладання договору оренди. Це все через аукціон.
Якщо є земельна ділянка з держактом - спробуйте через сервітут. Хоча я особисто - проти такого. Але є практика.
Додано: 04 лютого 2013 16:59
Petra-Olga
Ситуация аналогична - имущество облсовета на территории горсовета. Горсовет должен дать облсовету землю в постоянное пользование или тут другая процедура? Теперь, когда все земли "вважаються розмежованими", все еще более непонятно, чем было до этого.
Додано: 04 лютого 2013 17:35
ZIC
В нас все майно спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області оформлено свідоцтвами власності на обласну раду.
А земельні ділянки під ним надаються тим юридичним особам, на баланс (або в оперативне управління) яких передано майно.
У нас саме такий випадок. Міська рада надавала в постійне користування земельну ділянку під будівлею нам...
Додано: 04 лютого 2013 17:46
Petra-Olga
Ваша схема выглядит логичной и понятной. Будем надеяться, что нашему руководству она тоже подойдет.
Додано: 04 лютого 2013 18:44
ZIC
Petra-Olga писав:Ваша схема выглядит логичной и понятной. Будем надеяться, что нашему руководству она тоже подойдет
Якщо треба буде докладніше - звертайтесь в ПП. В нас в області тисячі таких земельних ділянок...
Додано: 04 лютого 2013 19:29
zemkov
До міської ради звернулась Райдержадміністрація з проханням оформити землю під власними приміщеннями.
РДА знаходиться над МР в одному багатоповерховому приміщенні.
Може, підказати міськраді, нехай дадуть той дозвіл РДА, в результаті оформиться земля у спільну власність... Uchoba
Додано: 04 лютого 2013 19:38
Solpadeine
zemkov писав:До міської ради звернулась Райдержадміністрація з проханням оформити землю під власними приміщеннями.
сама будівля в чиїй власності?

є свідоцтво на неї?
Додано: 04 лютого 2013 19:45
zemkov
Solpadeine писав:є свідоцтво на неї?
В тому і прикол - що є!
Кілька поверхів (в квадратних метрах) оформлено за РДА, кілька - за МР. Ну, там ще гаражі, підвали... Приблизно так.
Додано: 04 лютого 2013 19:49
Solpadeine
zemkov писав:Кілька поверхів (в квадратних метрах)
якого року свідоцтво? може, там хоча б частка є?

Додано: 04 лютого 2013 19:57
zemkov
Рік не пам'ятаю, десь 2005-7-й. Часток нема, тільки квадрати.
Технічно проблем нема, по матеріалах БТІ порахувати можна.
Я про інше: Звертається РДА, МР дає дозвіл. РДА замовляє документацію, фінансує, (якщо треба вираховує частки), погоджує, одним словом робить всю чорнову роботу. А міськрада затверджує. І на себе за рахунок робіт, виконаних РДА також.

Додано: 04 лютого 2013 19:59
Solpadeine
zemkov писав:Технічно проблем нема, по матеріалах БТІ порахувати можна.
реєстратор самостійно не може визначити частки... не дали нам, чомусь, таких повноважень

а механізм чудовий

якщо в РДА гроші є
Додано: 04 лютого 2013 20:12
zemkov
Solpadeine писав:реєстратор самостійно не може визначити частки... не дали нам, чомусь, таких повноважень
Не дали - і слава богу, бо воно Вам і не треба, мало Вам своїх проблем?
Частки рахує БТІ, хоча і толковий проектант це зробити зможе. Нічого надскладного.
Додано: 04 лютого 2013 20:15
Solpadeine
zemkov писав:Частки рахує БТІ, хоча і толковий проектант це зробити зможе. Нічого надскладного.
угу... тільки інформація в Держреєстр вноситься на підставі правовстановлюючого документу... де часток нема... чесно кажучи, навіть не уявляю, як це буде

Додано: 04 лютого 2013 20:24
natysya
zemkov писав:Рік не пам'ятаю, десь 2005-7-й. Часток нема, тільки квадрати.
Технічно проблем нема, по матеріалах БТІ порахувати можна.
Я про інше: Звертається РДА, МР дає дозвіл. РДА замовляє документацію, фінансує, (якщо треба вираховує частки), погоджує, одним словом робить всю чорнову роботу. А міськрада затверджує. І на себе за рахунок робіт, виконаних РДА також.
Имущество РДА - госсобственность, имущество горсовета - комунальная собственность. Соответственно на землю: часть госсобственность, а часть комунальная, но один земельный участок не может быть одновременно находиться в комунальной и государственной собственности. При этом даже распорядитель земли разные. Горсевет и облгосадминистрация. Я бы на месте горсовета сечас просто отписалась: до врегулювання питання.................... и т.д. и т. п.
Додано: 04 лютого 2013 20:31
Solpadeine
natysya писав:распорядитель земли разные.
спочатку буде все одно все оформлюватись на міськраду, а вже потім за актом приймання-передачі частку - РДА
Додано: 04 лютого 2013 21:04
zemkov
Solpadeine писав:інформація в Держреєстр вноситься на підставі правовстановлюючого документу... де часток нема..
А чим Вам не подобаються частки, зазначені у рішенні?
А ще краще у нотаріально посвіченому договорі - ст.88 ЗКУ:
" 2. Договір про спільну часткову власність на земельну ділянку укладається в письмовій формі і посвідчується нотаріально. "
natysya писав:один земельный участок не может быть одновременно находиться в комунальной и государственной собственности.
А як на рахунок цього:
Стаття 86. Спільна власність на земельну ділянку
...
2. Суб'єктами права спільної власності на земельну ділянку можуть бути громадяни та юридичні особи, а також держава, територіальні громади.
natysya писав:При этом даже распорядитель земли разные.
Певною мірою так. Одже вони просто будуть вимушені діяти разом і спільно виносити рішення щодо об'єктів спільної власності.
Додано: 04 лютого 2013 21:06
Solpadeine
zemkov писав:2. Договір про спільну часткову власність на земельну ділянку укладається в письмовій формі і посвідчується нотаріально
я маю на увазі частки будівлі...

Додано: 04 лютого 2013 21:24
zemkov
Solpadeine писав:я маю на увазі частки будівлі...
Хм. Ви вже і частки будівлі вносите... Мабуть я трохи відстав від життя. А кадастр-то - земельний.
Ну, нічого, містобудівний кадастр - ще веселіший: всім кадастрам - кадастр!
Solpadeine писав:спочатку буде все одно все оформлюватись на міськраду
Боюсь, що так не получиться.
Натуся правильно звернула увагу - власників - два, розпорядників два, земля - один.
Тільки замість відписок треба буде зайнятись перепискою. І прийняти ДВА розпорядчих документа: як зі сторони міськради, так і зі сторони РДА, але направлені вони мають бути в одну сторону - у спільну власність.