Сторінка 1 з 1

2-а безоплатна приватизація

Додано: 16 вересня 2014 11:11
Праздничная
Сільська рада надала у власність земельну ділянку. Але з часом зясувалось, що дана ділянка вже на праві приватної власності належить іншій особі.
Тепер виходить два акти і два власники на одну ділянку. Справа в т ому, що акти видавались майже одночасно з різницею в рік. Загалом це виглядало так:
особі 1 надали рішенняму власність з.д. у 2003 році дана особа виготовляла технічку та акт з 2005 по 2010 рік.
у 2006 році особі 2 була також надана ділянка у власність. технічка та акт виготовлялись з 2006 по 2011 роки.
Тепер виходить, що є 2-а кадастрових номери на одну і ту саму ділянку.
Хтось зустрічався з практикою що їм робить?

Вони хочуть скасувати 2-й акт як такий, що видавався пізніше, визнати право безоплатної власності невикористаним та зобовязати сільську раду надати іншу рівнозначну ділянку і компенсувати витрати на оформлення реєстрації даної ділянки.

Додано: 16 вересня 2014 14:54
dzi
Праздничная писав:Тепер виходить, що є 2-а кадастрових номери на одну і ту саму ділянку.
Хтось у темі про реорганізацію Держземагентства запитував чим відрізняються землевпорядні координати від геодезичних.
Мабуть тим, що одній земельній ділянці можна присвоїти два різних кадастрових номери і передати її у власність двом різним особам. 5+5=?

Додано: 16 вересня 2014 15:07
Сергiй64
dzi писав:два різних кадастрових номери і передати її у власність двом різним особам
Я особисто на власні очі бачив три договори оренди на одну й ту саму ділянку , підписані Райдержадміністрацією та орендарем (всі три різні), з однаковими кадастровими номерами. Координати тут ні до чого. Навіть , як би їх взагалі ніхто не знав, уявімо таку ситуацію, всі знали, про яку ділянку йдеться. Це сиситема. А проти системи може боротись тільки інша сиситема.
Праздничная писав:що їм робить?
Нічого Ви не зробите. Тільки адвокати наживуться.

Додано: 16 вересня 2014 18:40
dzi
Сергiй64 писав:Я особисто на власні очі бачив три договори оренди на одну й ту саму ділянку , підписані Райдержадміністрацією та орендарем (всі три різні), з однаковими кадастровими номерами. Координати тут ні до чого.
Аналогічна ситуація в Кіровоградській області, право оренди одних і тих же земельних паїв зареєстровано Державною реєстраційною службою на декількох різних орендарів. Як це пояснити? Виникає питання, за якими критеріями повинна блокуватись подвійна реєстрація права, чи якщо простіше, що повинна блокувати реєстраційна система - однакові кадастрові номери чи, як варіант перевірки, однакові геодезичні координати земельних ділянок?

Додано: 16 вересня 2014 19:20
Solpadeine
dzi, Nenayu при однакових кадастрових номерах пройде тільки перша реєстрація у Держреєстрі...далі реєстратор повинен відмовити, бо "неможливо встановити відповідність заявлених прав документам, що їх посвідчують..."

Додано: 16 вересня 2014 19:38
Сергiй64
dzi писав:повинна блокуватись подвійна реєстрація права
Я можу помилятись, але, наскільки мені відомо, ніде на законодавчому рівні не написано, що вона повинна блокуватись. Якщо дивитись з юридичної точки зору, то орендарі чи власники повинні були знати, що право оренди чи власності вже зареєстровані. Як вони могли знати ? Це інше питанні. Через витяг, чи ще якось. А якщо знали, то і повинні відповідати за свої вчинки. Грубо кажучи, може вони домовились чи володіти чи орендувати ділянку по черзі, сьогодні я завтра ти, а після завтра ще один. Звучить абсурдно, але ......А з приводу блокування по координатах, так наскільки мені відомо, в реєстрі юстиції координати не вживаються в принципі. Їм ще дай координати.

Додано: 16 вересня 2014 20:42
dzi
Сергiй64 писав:А з приводу блокування по координатах, так наскільки мені відомо, в реєстрі юстиції координати не вживаються в принципі. Їм ще дай координати.
Був сьогодні в Мін"юсті. Саме цікаве те, що Державна реєстраційна служба у постанові № 442 хотіла прописати, що їй передаються повноваження з реєстрації земельних ділянок, а не з реєстрації прав, які вона і так реєструє. Планувалось забрати в Агентства ведення кадастру до відання Мін"юсту, але Агентство їх перехитрило.

Додано: 17 вересня 2014 09:20
solim
dzi писав:Державна реєстраційна служба у постанові № 442 хотіла прописати
Теж дійшли до такого висновку. Корегували в останній момент і не розібралися.

Re: 2-а безоплатна приватизація

Додано: 21 січня 2015 10:54
Kolyanthel
Шановні колеги! Скажіть будьласка, а хто в даний час контролює, чи повинен контролювати і на якому етапі це можливо - використання права на безоплатну приватизацію!????

Re: 2-а безоплатна приватизація

Додано: 21 січня 2015 11:10
kadastrmadastr
Kolyanthel писав:Шановні колеги! Скажіть будьласка, а хто в даний час контролює, чи повинен контролювати і на якому етапі це можливо - використання права на безоплатну приватизацію!????
Орган місцевого самоврядування, який готує рішення про надання громадянину дозволу на складання проекту землеустрою по передачі з/д безоплатно у власність. имхо

Re: 2-а безоплатна приватизація

Додано: 21 січня 2015 12:24
solim
В нашій області заведено таку практику:
В заяві про надання дозволу на розробку проекту відведення громадянин пише "своє право на безоплатне отримання земельної ділянки для ___ цілей не використав"

Re: 2-а безоплатна приватизація

Додано: 21 січня 2015 13:48
Поковба
kadastrmadastr писав: Орган місцевого самоврядування, який готує рішення про надання громадянину дозволу на складання проекту землеустрою по передачі з/д безоплатно у власність.
Та ну. Не реально. Не передбачено законодавством і немає дієвого мехінізму доступу до такої інформації.
solim писав: В нашій області заведено таку практику:
В заяві про надання дозволу на розробку проекту відведення громадянин пише "своє право на безоплатне отримання земельної ділянки для ___ цілей не використав"
Хороша практика. Зараз єдиний спосіб захистити себе (посадовій особі) від проблем з правоохоронними органами.

Re: 2-а безоплатна приватизація

Додано: 21 січня 2015 17:39
Yfnfkjxrf
А у нас в заяві (і при наданні дозволу і при затвердженні ) громадянин пише, що на території України земельні ділянки у власність для зазначених цілей не отримував(не приватизовував). Нехай потім сам розповість, чому приватизував 2-3 ділянки з однаковим цільовим призначенням. morgayu

Re: 2-а безоплатна приватизація

Додано: 21 січня 2015 18:41
MAFIA
Kolyanthel писав: хто в даний час контролює, чи повинен контролювати і на якому етапі це можливо - використання права на безоплатну приватизацію!????
Радий буду помилитися, але НІХТО і НІКОЛИ це не контролював в повному розумінні цього слова, і навіть жодних намагань виправити цю ситуацію ...
На державному рівні не тільки не створено базу даних "Осіб, що використали право на приватизацію земельних ділянок", але й будь-які заходи по створенню, актуалізації та порядку використання такої бази не включено до жодної програми роботи жодного державного органу (держкомзему, держземагенства, мінюсту, мінсільгосппроду чи ін.).
Взагалі так питання не стояло, я вважаю, не тільки через недалекоглядність владних структур - це СПЕЦІАЛЬНО штучно створена ситуація, коли рядові громадяни повинні збирати купу якихось довідок та узгоджень для приватизації, зокрема, ВЛАСНОЇ присадибної ділянки, водночас особи, наближені до кормушки, використовуючи недосконалі правила гри, безконтрольно та безкарно по 2-3-5 разів прокручували цю мульку з "одноразовою приватизацією", фактично нахапались народної власності (земля, надра).
Поковба писав: спосіб захистити себе (посадовій особі) від проблем з правоохоронними органами.
В роки роботи в інспекції я особисто натрапив на цілий ряд випадків "подвійної" приватизації, з зареєстрованими і виданими державними актами (наприклад, дві присадибні ділянки в різний час та різних місцевих радах області), особисто готував та належним чином подавав матеріали до прокуратури... НІХТО і НІЧОГО не зробив, жодних проблем у будь-кого, крім як у інспектора (мене) з прокуратурою, все залишилось, як і було. Максимум - один з "подвійників" відреагував просто - подарував другу ділянку родичу...