Сторінка 1 з 1

Відміна ДА на землю і приватизація по новому

Додано: 06 березня 2013 23:55
Niki 35
Доброго вечора! Ситуація наступна: є житловий будинок і державний акт на землю 10сот на двох співвласників + кадастровий номер (обслуговування житлового будинку).
Будинок був розділений на дві частини з присвоєнням окремої поштової адреси (розпорядження райадміністрації). Питання полягає в наступному: як правильно відмінити чи скасувати існуючий ДА на землю і приватизувати по 10сот на кожний з будинків? Можливість долучити ще по 5сот до кожного будинку є: за межами існуючих 10сот з однієї сторони 7сот (загороджена ділянка, користуються співвласники з 1959р., правовий статус "фактичне користування батька співвласників"), а з іншої 9сот ("землі малоповерхової та садибної забудови" без можливості заїзду (скеля), тільки зі сторони існуючих 10сот).
Цікавить сама процедура скасування ДА? Тільки через суд чи є ще варіанти і яка тоді буде підстава для відміни ДА?
Наперед вдячний за відповіді!

Додано: 07 березня 2013 00:19
Denver
Скасувати ДА - тільки через суд.
З.І. Я не бачу підстав скасовувати ДА. Зробіть його розподіл, отримаєте 2 свідоцтва кожен на свою частину. На "по 5 соток, що можна долучити" візьміть рішення ОМС на кожного та на їх підставі як результат отримайте ще свідоцтва на право власності.

Додано: 07 березня 2013 00:34
Niki 35
Дякую за відповідь, але справа в тому, що нова адреса якраз і робилася з метою приватизації більшої ділянки. В спробі приватизувати ці ділянки під садівництво міськрадою було відмовлено (в листі написали, що це "землі малоповерхової та садибної забудови"). Тому є великі сумніви, що до поділених ділянок по 5сот дозволять долучати ще по 5сот.

Додано: 07 березня 2013 21:40
VAlex
Хто власники нерухомості, а хто - земельноі ділянки? Якщо це різні люди то логічно послухатись попередньої поради про розподіл з/д на дві самостійні. Після чого приватизувати прилеглі з/д шляхом приватизації по фактичному знаходженню нерухомості у межах норм, встановлених ст. 121 ЗК України.
А якщо не так то давайте більше детальнішоі інформації.

Додано: 07 березня 2013 21:47
Niki 35
Співвласники будинку №1 ОСОБА 1, ОСОБА 2, ОСОБА 3, ОСОБА 4. Співвласники будинку №2 (новоутворений) ОСОБА 1, ОСОБА 4, ОСОБА 5.
ОСОБА 1 та ОСОБА 2 є співвласниками існуючої ділянки 10сот 1/2 та 1/2 частки.

Додано через 20 хвилин 25 секунд:
Після чого приватизувати прилеглі з/д шляхом приватизації по фактичному знаходженню нерухомості у межах норм, встановлених ст. 121 ЗК України.
Питання в тому чи дозвосить міськрада приватизувати прилеглі з/д?
І ще один нюанс: в довідці про правовий статус однієї з прилеглих ділянок значиться " у фактичному користуванні гр. М (помер в 95р., є батьком ОСОБА 1 і ОСОБА 2)". При подачі документів на приватизацію під садівництво одним з пунктів в листі відмові було вказано: "відсутня згода гр. М. на вилучення з фактичного користування". А як отримати згоду, коли він помер 18р. назад?

Додано через 2 дні 20 годин 17 хвилин 39 секунд:
Питання ще актуальне! В кого які будуть думки. Особливо цікавить думка VAlexа.

Додано: 10 березня 2013 20:19
Yov
Можливий є варіант ст. 140 - 142 http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/2768-14/page6
Потрібно звернутися з заявою про добровільне вилучення земельної ділянки у землі запасу та укласти акт прийомки - передачі земельної ділянки з органом в компетенції якого є вилучення вище згаданої земельної ділянки ( ОМС, райдержадміністрація ). Не можу ствержувати що це вірно, але маю в роботі подібну ситуацію. Правда в мому випадку мова йде про вилучення земельної ділянки ( є держ акт та кад номер ) для суспільних потреб. Проблема тільки як видалити дану земельну ділянку з реєстру НКС.

Додано: 10 березня 2013 21:21
Niki 35
Yov, дякую за відповідь. Варіант хороший, але з огляду на корумпованість місцевого ОМС (особливо земельного управління) Ushas немає ніякої гарантії, що після добровільної відмови буде можливість приватизувати знову. Все ж таки мабуть буду шукати варіант поділ існуючої 10сот на дві + долучення частин сусідніх ділянок

Додано: 22 травня 2013 08:39
Праздничная
Niki 35 писав:Доброго вечора! Ситуація наступна: є житловий будинок і державний акт на землю 10сот на двох співвласників + кадастровий номер (обслуговування житлового будинку).
Будинок був розділений на дві частини з присвоєнням окремої поштової адреси (розпорядження райадміністрації). Питання полягає в наступному: як правильно відмінити чи скасувати існуючий ДА на землю і приватизувати по 10сот на кожний з будинків? Можливість долучити ще по 5сот до кожного будинку є: за межами існуючих 10сот з однієї сторони 7сот (загороджена ділянка, користуються співвласники з 1959р., правовий статус "фактичне користування батька співвласників"), а з іншої 9сот ("землі малоповерхової та садибної забудови" без можливості заїзду (скеля), тільки зі сторони існуючих 10сот).
Цікавить сама процедура скасування ДА? Тільки через суд чи є ще варіанти і яка тоді буде підстава для відміни ДА?
Наперед вдячний за відповіді!

Наскільки я зрозуміла:
Був наприклад будинок №10. У ньому було 2 співвласники. Під будинком 10сот. приватизовано під категорією обслуговування ж/б.
Є вільна площина яку під садівництво та городництво не надають, лише під будівництво.
Будинок № 10 розділили на № 10 та № 10Б.
Тепер треба приватизувати вільні 10сот.

Але не забувайте й той факт що при скасування ДА Вам не буде поновлено право безоплатної приватизації. Zaryt Це реальна ситуація. Я коли працювала в земельному в подібній справі дішла до Конституційного суда. І висновок був: "...Якщо людина використала право безоплатної приватизації, скасування реєстрації ДА не є підставою поновлення використаного права..."


Моя Вам порада не морочте голову залишти перші 10 сот. за будинком № 10 а інші 10 сот. приватизовуйте за № 10Б чи як там його. Головне щоб приватизація не перетикалась по одним і тим же людям.

Додано: 23 травня 2013 15:10
Pogannka
Праздничная писав:І висновок був: "...Якщо людина використала право безоплатної приватизації, скасування реєстрації ДА не є підставою поновлення використаного права..."
а можна в студію рішення суду? morgny

Додано: 23 травня 2013 15:33
Праздничная
а можна в студію рішення суду?

Уви. У мене копії немає а в реєстрі його теж нема Sorri. Плюс враховуючи в яких стосунках я з цією людиною Katok. Бо вибачте він не погоджується з позицією, що коли він придбав будинок в 2005 році то до нього мають застосовуватись норми сьогоднішні а не 40-річної давності а рішення десь так 1960-1970р.р. про передачу безстрокове користування попередньому власнику з/д під домоволодінням немає жодного відношення - зіпсували нам всі стосунки. Да і якось не хочеться бачитись з людиною котра намагалась мене палкою під судом перегребсти

Наскільки я памятаю там тоді все завязалось з сусідами - у кого скільки має бути землі. І він lol2 взяв рішення якогось там року на попереднього власника і мотивуючи ним приватизував біля домоволодяння ділянку з площею більше норми. Сусіди розізлились та й скасували йому реєстрацію. Він тоді короче подав документи вже з нуля на безоплатну приватизацію, а йому відмовили на підставі, що ви вже по цій категорії право безоплатної приватизації використали Banned Він до суду про визнання відмови незаконною а суди підтримали позицію ради, і визнали відмову правомірною. А потім людині сказали коли засідання закінчилось, ( дослівню не памятаю але звучало якось так)"... що ви махінаціями вже використали своє право, і вам акт скасували не говоритиь про те що ви можете знову приватизувати безоплатно землю. Якби всі так поступали то вибачте, що у нас від землі залишиться?...".

Я тут абсолютно погоджуюсь, ти ж підписував документи і бачив що підписуєш? То тепер відповідай. Хоча у мене і в самої тепер закрито декілька категорій завдяки батьку facepalm

Додано: 29 серпня 2013 16:29
jrya
Добрий день. Підкажіть будь ласка. Рішення або розпорядження 2012 р. щодо надання дозволу на виготовлення ТД щодо виготовлення документів що посвідчують право на земельну ділянку, єдійсними у 2013 році. Так чи ні, та в яких нормативно-правових документах це вказано. Дякую Banned

Додано: 29 серпня 2013 16:37
Поковба
Доброго дня! Рішення є дійсним, але справа в тому, що зазначений вами вид документації із землеустрою з 01.01.2013 в законодавчому полі нашої країни відсутній. Для впевненості перегляньте пункт і) статті 25 та статтю 56 ЗУ "Про землеустрій"в редакції закону до 01.01.2013 і після. Тому виготовити та погодити цю документацію із землеустрою зараз не може жодна установа, чи організація.

Додано: 29 серпня 2013 17:21
Kapitos
jrya писав:Добрий день. Підкажіть будь ласка. Рішення або розпорядження 2012 р. щодо надання дозволу на виготовлення ТД щодо виготовлення документів що посвідчують право на земельну ділянку, єдійсними у 2013 році. Так чи ні, та в яких нормативно-правових документах це вказано. Дякую
Напишіть заяву до ОМС про внесення змін до рішення на дозвіл на виготовлення проекту відведення або технічної документації щодо встановлення меж в натурі (в залежності від того, що у Вас за ситуація з ділянкою)

Додано: 01 вересня 2013 15:29
ЮраЗемрес
Рішення на виготовлення Тех документації втратило чинність. Відповідно до Зу про "землеустрій" Вам необхідно звернутись у с.р. для надання дозволу на виготовлення Проекту відведення .... на цю ж ділянку

Додано: 02 вересня 2013 00:26
Streit
Дійсними є усі рішення про надання дозволів, починаючи з 11.12.2008 р.
Проте, у Вашому випадку повністю погоджуюсь з паном Поковбою - таку документацію зараз Вам ніхто не виготовить і не погодить.
Рішення, так би мовити, "ні про що".

Додано: 02 вересня 2013 14:45
Bonbon
ЮраЗемрес » Вчора, 15:29

Рішення на виготовлення Тех документації втратило чинність. Відповідно до Зу про "землеустрій" Вам необхідно звернутись у с.р. для надання дозволу на виготовлення Проекту відведення .... на цю ж ділянку

не вірно. рішення м/с відповідно до ЗУ "Про м/с" ніхто не відміняв і не скасовував, тому воно чинне і по сьогодні. а от положення про те, що техдокументацію вам не погодять і не затвердять вірне. потрібно вносити зміни в існуюче рішення м/с чи клопотати про нове. Є ще один варіант: якщо Ви зацікавлені в отримані земельної ділянки в користування, можете розробити технічку без дозвоча (ст. 123 ЗК України).