Сторінка 1 з 17

Re: землевпорядна експертиза проекту землеустрою

Додано: 09 січня 2009 14:11
Маруся
житомирянин писав: чи потребує проходження вказаної експертизи проект землеустрою земельної ділянки, яка не підпадає під визначені змінами даного Закону?
Не потребує.
житомирянин писав:Чи правомочна вимога фахівців управління про обов’язкове проходження землевпорядної експертизи будь-якого проекту землеустрою?
Не правомірна.

Re: землевпорядна експертиза проекту землеустрою

Додано: 09 січня 2009 18:12
Маруся
http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/ ... reg=509-17
Якщо для них це не "сильна бумага", перевірте диплом в начальника управління Держкомзему - він мабуть "зотєхнік"
Моя думка. Роздрукуйте цей закон + проект землеустрою поштою відсилаєте у райдержадміністрацію із заявою на імя голови про затвердження проекту. Якщо дадуть відмову про затвердження по причині відсутності висновка державної експертизи землевпорядної документації - звертайтесь до суду. Якщо не хочете конфліктувати з чиновниками - пройдіть добровільну експертизу.

Re: землевпорядна експертиза проекту землеустрою

Додано: 11 січня 2009 21:07
LIKA
житомирянин писав:Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сприяння будівництву» №509-V1 від 16.09.2008 передбачається зміна= «п.13 Абзац сьомий статті 9 Закону України «Про державну експертизу землевпорядної документації»… викласти в такий редакції:
«проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок особливо цінних земель, земель лісогосподарського призначення, а також земель водного фонду, природоохоронного, оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення».

В мене до Вас таке запитання: чи потребує проходження вказаної експертизи проект землеустрою земельної ділянки, яка не підпадає під визначені змінами даного Закону? Чи правомочна вимога фахівців управління про обов’язкове проходження землевпорядної експертизи будь-якого проекту землеустрою?
Але є ще Методика проведення державної експертизи землевпорядної документації. Ось виписка із неї:
4.2. До відання Республіканського комітету по земельних ресурсах Автономної Республіки Крим, обласних, Київського і Севастопольського міських головних управлінь земельних ресурсів належить:
організація та проведення відповідно до закону державної експертизи землевпорядної документації;
формування у своєму складі підрозділів, до компетенції яких належить проведення державної експертизи землевпорядної документації;
залучення досвідчених вчених та спеціалістів до проведення державної експертизи землевпорядної документації;
здійснення заходів щодо вдосконалення експертної діяльності, форм і методів експертного аналізу та оцінки об'єктів державної експертизи землевпорядної документації;
узагальнення практики проведення державної експертизи землевпорядної документації в межах відповідного адміністративно-територіального утворення.
4.2.1. Обов'язкова державна експертиза (первинна, повторна та додаткова) проводиться щодо:
регіональних (республіканських Автономної Республіки Крим) програм використання та охорони земель;
схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних утворень (крім Києва, Севастополя, Сімферополя та міст обласного значення), селищ і сіл, а також територій відповідних рад;
проектів землеустрою щодо встановлення і зміни меж селищ, сіл, селищних та сільських рад;
проектів землеустрою щодо організації і встановлення меж територій природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення (крім об'єктів загальнодержавного значення);
проектів землеустрою щодо формування земель комунальної власності територіальних громад і проектів розмежування земель державної та комунальної власності населених пунктів (крім міст Києва, Севастополя, Сімферополя та міст обласного значення);
проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, крім: земельних ділянок (у тому числі тих, цільове призначення яких не змінюється) із особливо цінних земель, земель природоохоронного призначення, оздоровчого та рекреаційного призначення, земель водного фонду (для ведення рибогосподарської діяльності на території площею до 20,0 га), земель лісогосподарського призначення, історико-культурного призначення; по зміні цільового призначення земельних ділянок усіх категорій, що перебувають у власності громадян та юридичних осіб площею понад 1,0 га; із земель запасу державної та комунальної власності усіх категорій для будь-яких потреб на території Київської області при вилученні (припиненні права користування) земель державних підприємств у межах м. Києва та Київської області; { Абзац пункту 4.2.1 в редакції Наказу Державного комітету України по земельних ресурсах N 384 ( z1581-05 ) від 13.12.2005; в редакції Наказу Державного комітету України із земельних ресурсів N 162 ( z0681-08 ) від 09.07.2008 }
проектів землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь (крім особливо цінних земель);
проектів землеустрою щодо впорядкування території населених пунктів (крім міст Києва, Севастополя, Сімферополя та міст обласного значення);
проектів землеустрою щодо створення нових та впорядкування існуючих землеволодінь і землекористувань;
технічної документації з бонітування ґрунтів;
технічної документації з економічної оцінки земель;
технічної документації з нормативної грошової оцінки земель (крім міст Києва, Севастополя, Сімферополя, міст обласного значення);
звітів з експертної грошової оцінки земельних ділянок державної та комунальної власності в разі їх продажу, якщо земельні ділянки не належать до особливо цінних земель, а також до земель природоохоронного призначення, оздоровчого та рекреаційного призначення, земель водного та лісового фондів.




`/` Так от, згідно цієї методики проекти землеустрою проходять обов'язкову експертизу в Республіканському комітеті по земельних ресурсах Автономної Республіки Крим, обласних, Київського і Севастопольського міських головних управліннях земельних ресурсів, крім тих проектів, які згідно цієї методики повинні проходити державну змлевпорядну експертизу в Держкомземі.

Re: землевпорядна експертиза проекту землеустрою

Додано: 12 січня 2009 06:34
Маруся
LIKA писав:Але є ще Методика ### проведення державної експертизи землевпорядної документації.
Є закон, і згідно нього, проекти землеустрою щодо відведення земельної ділянки обовязкової експертизи не проходять. ~~

Re: землевпорядна експертиза проекту землеустрою

Додано: 12 січня 2009 08:52
LIKA
Маруся писав: Є закон, і згідно нього, проекти землеустрою щодо відведення земельної ділянки обовязкової експертизи не проходять. ~~

Але прочитайте уважно закон і методику. Вони не суперечать один одному.
Згідно закону визначено перелік документації, які проходять обов'язкову та інші державні землевпорядкі експертизь на рівні Держкомзему.

"Виконавцями державної експертизи є експерти, які працюють у складі спеціально уповноваженого органу виконавчої влади у сфері державної експертизи і мають високу кваліфікацію та спеціальні знання, а також висококваліфіковані спеціалісти або наукові працівники, які залучаються цими органами до її проведення відповідно до закону (далі - експерти державної експертизи)."

"Спеціально уповноваженим органом виконавчої влади у сфері державної експертизи є центральний орган виконавчої влади з питань земельних ресурсів."

В методиці ж крім Держкомзему визначено і перелік документації, які повинні проходити обов'язкову землевпорядку експертизу на рівні обласного управління Держкомзему. Тобто, всі проекти відведення, крім тих, які визначені законом, повинні проходити ОБОВ'ЯЗКОВУ землевпорядну експертизу в Обласних управліннях Держкомзему.

Re: землевпорядна експертиза проекту землеустрою

Додано: 12 січня 2009 10:00
SBB
LIKA писав:Але прочитайте уважно закон і методику. Вони не суперечать один одному.
Згідно закону визначено перелік документації, які проходять обов'язкову та інші державні землевпорядкі експертизь на рівні Держкомзему.
LIKA писав:В методиці ж крім Держкомзему визначено і перелік документації, які повинні проходити обов'язкову землевпорядку експертизу на рівні обласного управління Держкомзему. Тобто, всі проекти відведення, крім тих, які визначені законом, повинні проходити ОБОВ'ЯЗКОВУ землевпорядну експертизу в Обласних управліннях Держкомзему.
В законі визначений перелік документації, яка проходить обов+язкову експертизу на ВСІХ рівнях (як Держкомзему, так і його територіальних органах). Методика - підзаконний акт. Вона може встановлювати розмежування компетенції між центральним органом та його територіальними органами, але не може доповнювати перелік об+єктів, що підлягають обов+язковій експертизі, ВСТАНОВЛЕНИЙ ЗАКОНОМ. Проекти відведення, не вказані у абзаці сьомому статті 9 ЗУ "Про державну експертизу землевпорядної одкументації" обов+язковій експертизі не підлягають.

Re: землевпорядна експертиза проекту землеустрою

Додано: 12 січня 2009 10:09
LIKA
В законі визначений перелік документації, яка проходить обов+язкову експертизу на ВСІХ рівнях (як Держкомзему, так і його територіальних органах). Методика - підзаконний акт. Вона може встановлювати розмежування компетенції між центральним органом та його територіальними органами, але не може доповнювати перелік об+єктів, що підлягають обов+язковій експертизі, ВСТАНОВЛЕНИЙ ЗАКОНОМ. Проекти відведення, не вказані у абзаці сьомому статті 9 ЗУ "Про державну експертизу землевпорядної одкументації" обов+язковій експертизі не підлягають.
В законі вказано:
Стаття 7. Суб'єкти державної експертизи
Суб'єктами державної експертизи є замовники та виконавці.
Замовниками державної експертизи є органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, землевласники, землекористувачі, підприємства, установи, організації і громадяни, заінтересовані у проведенні такої експертизи, а також розробники об'єктів державної експертизи.
Виконавцями державної експертизи є експерти, які працюють у складі спеціально уповноваженого органу виконавчої влади у сфері державної експертизи і мають високу кваліфікацію та спеціальні знання, а також висококваліфіковані спеціалісти або наукові працівники, які залучаються цими органами до її проведення відповідно до закону (далі - експерти державної експертизи).

Стаття 22. Повноваження спеціально уповноваженого органу виконавчої влади у сфері державної експертизи
Спеціально уповноваженим органом виконавчої влади у сфері державної експертизи є центральний орган виконавчої влади з питань земельних ресурсів.

Тобто закон аж ніяк не регулює питання проведення державної землевпорядної експертизи на рівні обасного управління Держкомзему.

Методика ж прийнята після прийняття закону і зареєстрована в Мінюсті. Це свідчить, що цей підзаконний акт доповнює закон в питанні проведення державної землевпорядної експертизи.

Re: землевпорядна експертиза проекту землеустрою

Додано: 12 січня 2009 10:54
SBB
LIKA писав: Виконавцями державної експертизи є експерти, які працюють у складі спеціально уповноваженого органу виконавчої влади у сфері державної експертизи і мають високу кваліфікацію та спеціальні знання, а також висококваліфіковані спеціалісти або наукові працівники, які залучаються цими органами до її проведення відповідно до закону (далі - експерти державної експертизи).

Стаття 22. Повноваження спеціально уповноваженого органу виконавчої влади у сфері державної експертизи
Спеціально уповноваженим органом виконавчої влади у сфері державної експертизи є центральний орган виконавчої влади з питань земельних ресурсів.
Преамбула Закону: "Цей Закон визначає правові, організаційні і фінансові основи здійснення державної експертизи землевпорядної документації та порядок її проведення.". Як бачите, жодних виключень для обласних управлінь немає.
Виходячи з Вашої логіки, в Україні існують 2 експертизи: одна - яка проводиться Держкомземом і порядок проведення якої визначається законом; і
друга, яка проводиться обласними управліннями Держкомзему на підставі виключно Методики і без будь-якої законодавчої підстави. Як сказав отець Тук в фільмі "Стрєли Робін Гуда": "Какая-то АХІНЄЯ!!! (не хочу нікого образити)

Повноваження теритоіральних органів будь-якого центрального органу виконавчої влади є ПОХІДНИМИ від повноважень центрального органу. Вірніше - повноваження територіального органу і є повноваженнями центрального органу. Інших повноважень у територіальних органів бути не може!!!
Пункт 7 Положення про Держкомзем: "7. Держкомзем здійснює свої повноваження безпосередньо і через утворені в установленому порядку територіальні органи в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі".
В повноваженнях Держкомзему, вказаних у статті 22 закону про експертизу, жодних повноважень останнього щодо доповнення переліку, вказаного у ст.9, НЕМАЄ, як немає у законі і іншої обов+язкової експертизи, яка "не передбачена законом, але може проводитись обласними управліннями".

Твердження щодо протилежного вважаю "излизмышлизмами" обласних управлінь Держкомзему, не згодних з тим, що у них забрали такий "жирний" шматок роботи.

Re: землевпорядна експертиза проекту землеустрою

Додано: 12 січня 2009 13:05
Nika
Те, що поза полем зору державної експертизи землевпорядної документації залишилась левова частка проектів землеустрою, внаслідок змін до статті 9 вищезгаданого Закону - це факт. Як наслідок, думаю не пройде багато часу, як почнуть вспливати смачненькі трафунки з цими проектиками, особливо в частині відповідності їх встановленим нормам !!!!<<< . І не думаю, що це надто позбавить роботи обласні управління, бо там, де з думкою експертизи рахуються, то там достатньо - добровільної, погодьтеся виникла нормальна відмовка, особливо коли проведення державної експертизи не є особливо бажаним.

Re: землевпорядна експертиза проекту землеустрою

Додано: 12 січня 2009 13:36
SBB
Nika писав:Як наслідок, думаю не пройде багато часу, як почнуть вспливати смачненькі трафунки з цими проектиками, особливо в частині відповідності їх встановленим нормам !!!!<<< . І не думаю, що це надто позбавить роботи обласні управління, бо там, де з думкою експертизи рахуються, то там достатньо - добровільної, погодьтеся виникла нормальна відмовка, особливо коли проведення державної експертизи не є особливо бажаним.
Багато в чому з Вами погоджуюсь, але рівень (і "вартість") проведення експертизи, а також тих "зауважень", які висувались "висококваліфікованими експертами із спеціальними знаннями" в дууууууже значній кількості випадків не відповідав меті проведення експертизи. Крім того, серед органів, які погоджують проекти, є органи земельних ресурсів, які і мають нести відповідальність за відповідність того, що вони погоджують, вимогам земельного законодавства, а не просто шльопати печатки.

Re: землевпорядна експертиза проекту землеустрою

Додано: 12 січня 2009 15:46
Іванов
Так ні деж не визначено, що орган земельних ресурсів останнім перевіряє проектну документацію та надає свій висновок, тому саме державна експертиза була останньою ланкою у визначенні ступеня законності проекту перед оформленням правлвстановлюючого документа.

Re: землевпорядна експертиза проекту землеустрою

Додано: 12 січня 2009 16:29
Nika
Я беззаперечно підтримую вище викладене, я власне і вела мову не про політику банального "шльопання" печаток, а про держекспертизу в ідеальному сенсі цього слова- коли є дійсно виважений підхід і есперт реально тямить в тому, що він пише у висновку.

Re: землевпорядна експертиза проекту землеустрою

Додано: 12 січня 2009 17:17
SBB
Іванов писав:Так ні деж не визначено, що орган земельних ресурсів останнім перевіряє проектну документацію та надає свій висновок, тому саме державна експертиза була останньою ланкою у визначенні ступеня законності проекту перед оформленням правлвстановлюючого документа.
Кожен орган діє в межах своїх повноважень. Органи земельних ресурсів, погоджуючи, або не погоджуючи якусь документацію, можуть оцінювати її виключно з точки зору земельного законодавства. Продивитись документацію на предмет того, хто погодив, а хто не погодив проект відведення (а саме до цього в багатьох випадках зводилась експертиза), зможе і орган, який затверджує проект, для цього спеціальниїх знанб не треба. Не погодив хтось - не затверджуйте проект. Знаєте, в судових справах про визнання недійсним рішення про надання ділянок місцеві органи держ.влади/ОМС займають дуже гарну позицію: ми тут ні до чого, законність проекту підтверджена висновком експертизи. А вся справа в тому, що позитивний висновок експертизи перестав бути реальним доказом правомірності документації.

Re: землевпорядна експертиза проекту землеустрою

Додано: 13 січня 2009 23:13
AeroMaster
Уважаемы житомирянин, как именно и на основании чего требует от Вас прохождение обязательной экспертизы??? Дали Вам какую-то бумагу, или это еще телефонное право? Попросите у них реальную бумагу, ответ на Ваше заявление. И просите не у земельщиков, а в администрации, так как Вы скорее всего именно туда сдавали Ваш проэкт на утверждение. Бумагу Вам судя по-всему никакой в течении месяца, а это законный срок расмотрение проекта, не дадут. А если не дадут, хотелось посмотреть на что именно они ссылку делают :mrgreen: , за что людей дурят, напишите в прокуратуру, для начала. Хотя Ваша подкованность в этом вопросе, форумчане Вам тут выше писали почему так, их, чиновников, поставит на место. Вы на 100 % правы, экспертиза не нужна.
Я думаю, что это просто замануха, или круговой зароботок. `*`*`*

Re: землевпорядна експертиза

Додано: 11 лютого 2009 17:30
Маруся
Евгений писав:все ответы, как для себя, нашел... :D
Приходьте ще! morgny

Re: землевпорядна експертиза проекту землеустрою

Додано: 11 лютого 2009 18:08
kovian
Сперечатися з чиновниками, які вимагають проведення експертизи, марно. Якщо захочуть визначать це як вибіркову і все.
А ще зміни за ЗУ-509 довго не протримаються. Держкомзем вже підготував відповідний законопроект з цього приводу. Є на їхньомусайті.

Re: землевпорядна експертиза проекту землеустрою

Додано: 11 лютого 2009 18:27
Маруся
kovian писав:Сперечатися з чиновниками, які вимагають проведення експертизи, марно. Якщо захочуть визначать це як вибіркову і все.
Якщо затвердити проект на сесії- ніяких експертиз ніхто не вимагає. Бо раді відмінити рішення - немає законних підстав.
kovian писав:А ще зміни за ЗУ-509 довго не протримаються. Держкомзем вже підготував відповідний законопроект з цього приводу. Є на їхньомусайті.
Бачили ми на їхньому сайті.
Виникає риторичне запитання. Якщо сьогодні вони не роблять експертизу відводам, якої мами тримати півтора місяця технічки (ті, що 10)? Сплять вони чи як?

Re: землевпорядна експертиза проекту землеустрою

Додано: 11 лютого 2009 18:50
Volodimir
AeroMaster писав: за что людей дурят, напишите в прокуратуру, для начала.
І от тут я згадав російске прислівья " руку руку моет" крапка. Когда закон спит - чиновник действует. Smert

Добавлено спустя 15 часов 52 минуты 26 секунд:
Nika писав: Як наслідок, думаю не пройде багато часу, як почнуть вспливати смачненькі трафунки з цими проектиками, особливо в частині відповідності їх встановленим нормам
Це в тому випадку, як що експертиза проводиться фахівцями.
Взагалі проект відведення. "у нас на районе" проходить перевірку юр.відділом УЗР при міськвиконкомі, юр. відділом УЗР держкомземі (в нас 2 УЗР ) далі земельна комісія, далі відділ правового контролю міськвиконкому. Мабуть для перевірки цього достатньо.
Що до експертизи, то тільки отримав ії наслідки. Два однакові проекта відведення - дві однакові земельні ділянки (знаходяться поруч), один і той же виконавець. Подані на експертизу з різницею 10 днів. На один - оцінка позитивна (кілько дрібних зауважень) на другий - на доопрацювання (7 зауважень) .Вот така в нас експертиза (добровільна).

Re: землевпорядна експертиза проекту землеустрою

Додано: 12 лютого 2009 12:26
igor1
У нас тоже. Получил заключение УЗР. Далее на земельную комиссию и на сессию.

Re: землевпорядна експертиза проекту землеустрою

Додано: 20 березня 2009 12:10
igor1
уважаемые форумчане! У меня вопрос. В 2005 году был сделан проект землеустройства в общую совместную собственность под существующим домовладением. Экспертиза не пройдена т.к. существующее домовладение (с материалами БТИ, свидетельством о праве собственности и т.д.). Получены госакты в общую совместную собственность. Далее по нотариальному договору был сделан раздел з/у и получены новые госакты в общую долевую собственность. Сейчас возник вопрос о прохождении экспертизы. Нужно ли делать добровольную экспертизу на данный з/у или это полный бред?

Re: землевпорядна експертиза проекту землеустрою

Додано: 20 березня 2009 13:05
Маруся
igor1 писав: Нужно ли делать добровольную экспертизу на данный з/у
Яка експертиза? У Вас акти на руках!
igor1 писав: или это полный бред?
Це можна буде сказати лише після того, як Ви толково поясните, чому виникло питання про проходження експертизи. Щось Ви приховуєте vedisebya

Re: землевпорядна експертиза проекту землеустрою

Додано: 20 березня 2009 13:07
Сергуня1
Маруся писав: Яка експертиза? У Вас акти на руках!

Це можна буде сказати лише після того, як Ви толково поясните, чому виникло питання про проходження експертизи. Щось Ви приховуєте vedisebya
Точно. Не зрозуміло для яких цілей - може продаж, то експертна оцінка підлягає і т.д.

Re: землевпорядна експертиза проекту землеустрою

Додано: 20 березня 2009 14:32
igor1
Возник судебный спор с третьим лицом, который претендует на часть земельного участка. Третье лицо обратилось в земельную инспекцию. Там начали проверять проект землеустройства и оттуда возник вопрос, где экспертиза?

Re: землевпорядна експертиза проекту землеустрою

Додано: 20 березня 2009 17:05
Сергуня1
igor1 писав:Возник судебный спор с третьим лицом, который претендует на часть земельного участка. Третье лицо обратилось в земельную инспекцию. Там начали проверять проект землеустройства и оттуда возник вопрос, где экспертиза?
То був проект відведення чи технічка. Якщо не помиляюсь, то тоді, коли затверджували Ваш проект експертиза була.

Re: Экспертиза проэкта отвода земельного участка

Додано: 06 липня 2009 14:12
vovaz
Экперты правы.
Сама экспертиза в добровльном порядке.