IgorA писав:Пример : проводится измерение участка группой геоедзистов , а 3-ти лица или соседи по границе всячески препятствуют выполнению даных работ, начиная от усных возгласов и заканчивая механическим воздействием на апратуру.Как поступать в данных случая и на каое законодательство опиратся ?
З власного досвіду. Ніколи не встрявайте в перепалки між сусідами під час зйомок і не розмовляйте з сусідами замовника на підвищених тонах. Завжди ведіть себе спокійно і врівноважено. Якщо видно, що сусіди не розуміють, хто ви такий, і що робите у них на межі - намагайтесь спокійно і чемно пояснити, що ви не царь-батюшка, який землю роздає або вирішує межові спори, а всього лише працівник, задача якого зняти ("сфотографувати" Uchoba ) місцевість, щоб можна було намалювати план. Подавляюча більшість претензій "через паркан" до землемірів - через звичайне незнання громадян хто ви, і що робите. Людей лякає незнайоме, тому вони можуть проявляти агресію. Іноді вони думають, що тахеметр - це прилад, який "ріже землю і віддає її сусідові". Поясніть, що прилади не Ваші, а організації, і в разі їх пошкодження, винні нестимуть відповідальність за умисне пошкодження або знищення чужого майна (ст.194, 195 ККУ) - вартість більшості приладів для цього достатня. Завжди тримайте поруч свідків.
Звичайно ж, від різного роду дурачків ніхто не застрахований. Ніхто, і жоден закон чи інструкція не може гарантувати, що геодезисту ніхто ніколи не поб'є прилади, транспорт, фізіономію і т.д.
Особливо прикро, коли дурачок - "з довідкою". Отоді вже краще припинити роботу і покинути зону конфлікту ще до його початку і спробувати вибрати більш віддалені станції для зйомки, щоб якомога менше крутитись перед очами дратівливих сусідів.
Якщо "бойового" конфлікту справді не уникнути - краще викликати міліцію, як писав пан Чернов.
З.І. Бажаю всім колегам приємної та успішної праці, і ніколи не бувати постраждалими в конфліктах з 3-ми особами.