Екстериторіальність погодження документації із землеустрою
-
- Молоденький(ка)
- Повідомлень: 19
- З нами з: 05 вересня 2013 00:26
- Репутація: 0
- Область: Тернопільська
- Місце роботи: Юридичні послуги
Що нового у Держгеокадастрі?
-
0
- Цитата
От Насіров до реформування ДФС підійшов більш креативніше - для процівників пошили новеньку форму! Не те що земельні реформатори, замість того щоб клепати постанови, взяли б приклад з ДФС. Додатково можна б було ввести обовязкові звання для особового складу, щось на кшталт унтеркадастровий реєстратор, оберземлевпорядник, керувати ж областю було б доручено оберштурмбанфюреру! Тоді б зажили morgayu
landcruiser
-
- Спец
- Повідомлень: 113
- З нами з: 03 січня 2011 19:47
- Репутація: 10
- Область: Херсонська
- Місце роботи: Інше
Що нового у Держгеокадастрі?
-
0
- Цитата
Как я понимаю, в териториальных органах в любом случае в конечном итоге останутся только функции инспекции с/х земель.
andrew89
lavrol
-
- Спец
- Повідомлень: 1830
- З нами з: 28 грудня 2012 11:17
- Репутація: 365
- Область: Одеська
- Місце роботи: Приватні проектні організації
Що нового у Держгеокадастрі?
-
0
- Цитата
Олег Кулінічlavrol писав: ось така новина http://land.gov.ua/derzhheokadastr-vita ... -vidnosyn/
Нововведення важко оцінити однозначно. По-перше, хотілося б подивитися саму постанову Кабміну з цього питання, а не обмежуватись коментарями Держгеокадастру. По-друге, тут все буде залежати від того, як це буде працювати на практиці.
З одного боку, треба погодитись з тим, що наявність у штаті районних управлінь значної кількості працівників, які безпосередньо не зайняті виконанням функцій управлінь (кадрової, бухгалтерської, юридичної служби тощо) не є нормальним явищем і ці штатні одиниці доцільніше зберегти для тих же кадастрових реєстраторів.
З іншого боку, не хотілося б, що новації призвели до ускладнення погодження землевпорядної документації. Що б не казали – одержати потрібний підпис чи документ у районному центрі чи їхати за ним аж до обласного центру, це, як говорять, дві великі різниці. Крім того, дуже важливо, щоб всілякі «збої» чи некоректна робота електронної програми, яка буде забезпечувати розподіл землевпорядної документації між тими, хто буде її розглядати, не зупиняли б процес погодження.
А взагалі, на мій погляд, враховуючи процес децентралізації, можна задуматись про те, чи не варто було б у об'єднаних громадах делегувати функції (усі або частково) управлінь земельних ресурсів виконавчим органам місцевих рад? Адже саме вони мають нести відповідальність за розвиток території, в тому числі і у сфері земельних відносин.
Azhimut
-
- Спец
- Повідомлень: 317
- З нами з: 31 серпня 2008 07:35
- Репутація: 61
ПетроМарченко
-
- Спец
- Повідомлень: 2015
- З нами з: 18 листопада 2007 16:32
- Репутація: 88
- Область: Черкаська
- Місце роботи: Територіальний відділ земельних ресурсів(місто, район, область)
Що нового у Держгеокадастрі?
-
0
- Цитата
Але ж все таки написано:
4. Розробник подає на погодження до органу, визначеного в частині першій цієї статті, за місцем розташування земельної ділянкиоригінал проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, а до органів, зазначених у частинах другій і третій цієї статті, - завірені ним копії проекту.
cerdred
- UKRWEST
- Спец
- Повідомлень: 142
- З нами з: 16 вересня 2014 08:19
- Репутація: 0
- Область: Хмельницька
- Місце роботи: Територіальний відділ земельних ресурсів(місто, район, область)
Що нового у Держгеокадастрі?
-
0
- Цитата
cerdred
► Показати
cerdred,
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 31 серпня 2016 р. № 580
ТИМЧАСОВИЙ ПОРЯДОК
взаємодії між територіальними органами Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру на період реалізації пілотного проекту
із запровадження принципу екстериторіальності погодження проектів
землеустрою щодо відведення земельної ділянки територіальними органами
Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру під час
погодження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки
1. Цей Тимчасовий порядок визначає механізм взаємодії між територіальними органами Держгеокадастру на період реалізації пілотного проекту під час погодження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки.
2. Для погодження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (далі — проект землеустрою) особа, яка відповідно до вимог статті 26 Закону України “Про землеустрій” є розробником проекту землеустрою (далі — розробник), подає до територіального органу Держгеокадастру за місцем розташування земельної ділянки оригінал проекту землеустрою у паперовому та електронному вигляді.
3. Проект землеустрою в електронному вигляді засвідчується за допомогою надійного засобу електронного цифрового підпису розробника, який підтверджує його відповідність оригіналу проекту землеустрою у паперовому вигляді.
4. Виготовлення проекту землеустрою в електронному вигляді здійснюється з урахуванням таких вимог:
формат зображення — кольоровий;
роздільна здатність — 300 точок на дюйм;
глибина кольору — не менше ніж 4 біти;
формат готового файла — PDF (з текстовим змістом, нескановане зображення);
розмір файла — не більше ніж 3 мегабайти.
Якість проекту землеустрою в електронному вигляді повинна забезпечувати розбірливе читання його змісту.
5. Територіальний орган Держгеокадастру в день надходження проекту землеустрою:
приймає подані документи за описом та реєструє у системі електронного документообігу Держгеокадастру з обов’язковим нанесенням штрих-коду, який включає реєстраційні індекс і дату документа;
перевіряє відповідність оригіналу проекту землеустрою у паперовому вигляді проекту землеустрою в електронному вигляді;
вносить до системи електронного документообігу Держгеокадастру проект землеустрою в електронному вигляді, засвідчений електронним цифровим підписом розробника, та викопіювання з індексної кадастрової карти (плану), на якому відображено запроектовану земельну ділянку та інформацію про обмеження (у разі їх наявності).
6. Копія опису, в якому зазначається інформація про наявність оригіналу проекту землеустрою у паперовому вигляді та проекту землеустрою в електронному вигляді із нанесеним штрих-кодом, зазначеним у пункті 5 цього Порядку, видається (надсилається поштовим відправленням) розробнику в день надходження проекту землеустрою до територіального органу Держгеокадастру.
7. Система електронного документообігу Держгеокадастру за принципом випадковості вибирає територіальний орган Держгеокадастру, який здійснюватиме погодження проекту землеустрою, та не пізніше наступного робочого дня з дня надходження проекту землеустрою передає відповідному територіальному органу Держгеокадастру матеріали, зазначені у пункті 5 цього Порядку.
8. Розгляд та погодження або відмова у погодженні проектів землеустрою здійснюються працівниками територіальних органів Держгеокадастру, які вибрані за принципом випадковості системою електронного документообігу Держгеокадастру.
9. Працівники територіальних органів Держгеокадастру, які здійснюють розгляд та погодження проекту землеустрою, повинні:
відповідати критеріям, установленим статтею 23 Закону України “Про державну експертизу землевпорядної документації”;
скласти кваліфікаційний іспит у Держгеокадастрі;
бути визначені експертами державної експертизи.
10. Кваліфікаційний іспит проводиться у формі тестування кваліфікаційною комісією, яка утворюється Держгеокадастром. Положення про діяльність кваліфікаційної комісії та її склад затверджуються Держгеокадастром. Засідання кваліфікаційної комісії, на якому проводиться кваліфікаційний іспит, оформляється протоколом, який складається в одному примірнику і зберігається у Держгеокадастрі. Результат кваліфікаційного іспиту оцінюється як “склав” або “не склав”.
11. Кваліфікаційна комісія:
затверджує перелік питань для тестування та встановлює кількість балів, які повинна набрати особа для складення кваліфікаційного іспиту;
повідомляє особу про результати проведення іспиту в день його проведення;
приймає рішення про визначення особи експертом державної експертизи.
12. Під час складання кваліфікаційного іспиту працівники територіальних органів Держгеокадастру не мають права користуватися нормативно-правовими актами, навчальною або іншою літературою, засобами зв’язку та іншими технічними засобами.
13. Розгляд та погодження або відмова у погодженні проектів землеустрою здійснюються експертами державної експертизи у порядку черговості їх надходження відповідно до вимог, установлених статтею 1861 Земельного кодексу України.
14. Під час розгляду проектів землеустрою опрацьовується проект землеустрою в електронному вигляді, засвідчений електронним цифровим підписом розробника.
15. За результатами розгляду проекту землеустрою відповідний експерт державної експертизи у строк, що не перевищує п’яти робочих днів з дня надходження проекту землеустрою, готує висновок згідно з додатком, скріплює його в електронній формі своїм електронним цифровим підписом, після чого реєструє у системі електронного документообігу Держгеокадастру.
16. Оригінал висновку в електронній формі надсилається електронною поштою розробнику у строк, що не перевищує одного робочого дня з дня його реєстрації у системі електронного документообігу Держгеокадастру.
17. Територіальний орган Держгеокадастру за місцем розташування земельної ділянки у строк, що не перевищує одного робочого дня після реєстрації у системі електронного документообігу Держгеокадастру висновку, роздруковує його, завіряє роздрукований висновок печаткою та подає його розробнику разом з оригіналом проекту землеустрою у паперовому вигляді.
18. Розробник може перевірити стан погодження проекту землеустрою за допомогою офіційного веб-сайту Держгеокадастру шляхом введення реєстраційних атрибутів, зазначених на копії опису.
19. У разі надання висновку про відмову в погодженні проекту землеустрою розробник після усунення зауважень та пропозицій може подати його для погодження відповідно до вимог цього Порядку.
_____________________
Додаток
до Тимчасового порядку
ВИСНОВОК
про розгляд проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки
від ___ ________20___ р. №_____________
1. Назва проекту землеустрою, який розглядається ________________.
2. Замовник проекту землеустрою _______________________________.
3. Розробник проекту землеустрою ______________________________.
4. Дата подання на погодження ___ _______ 20__р.
5. Підстава розробки проекту землеустрою _______________________.
6. Основні характеристики запроектованої земельної ділянки:
1) адреса (місце розташування) _______________________________;
2) загальна площа ______________(гектарів/кв.метр);
3) категорія земель __________________, склад угідь _____________, форма власності _____________________;
4) цільове призначення запроектованої земельної ділянки, код згідно з Класифікацією видів цільового призначення земель:
на момент складення проекту землеустрою ______________________;
запропоноване проектом землеустрою __________________________;
5) належність земельної ділянки до особливо цінних земель________
_________________________________________________________________;
(у разі належності зазначається інформація про те, до яких особливо цінних земель належить земельна ділянка)
6) наявність обмежень на земельній ділянці _____________________
_________________________________________________________________.
(у разі наявності зазначаються конкретні обмеження)
7. Необхідність проведення обов’язкової державної експертизи землевпорядної документації (так/ні).
8. Аналіз проекту землеустрою на відповідність земельному законодавству та прийнятим відповідно до нього нормативно-правовим актам __________________________________________________________
__________________________________________________________________________________________________________________________________.
9. Зауваження та пропозиції до проекту землеустрою: ______________
__________________________________________________________________________________________________________________________________
(у разі наявності зазначаються конкретні зауваження та пропозиції з посиланням
на вимоги земельного законодавства та прийнятих відповідно до нього нормативно-правових актів)
10. Підсумкова оцінка проекту землеустрою (погоджується/не погоджується).
Строк дії висновку необмежений
Експерт державної експертизи ___________ _____________________
(підпис) (прізвище, ім’я, по батькові)
_____________________
UKRWEST
Що нового у Держгеокадастрі?
-
0
- Цитата
формат готового файла — PDF (з текстовим змістом, нескановане зображення);
Это как? Ну часть документов проекта будет соответствовать этим требованиям, а как же быть с документами которые являются исходными данными: такими как документы про право собственности, тех паспорт на имущество, свидетельство о гос регистрации юр лица, устав юр лица (не все же предприятия внесли свои уставы в електронному виде на сайт минюста), решение совета о разработке проекта и т.д. эти документы тоже в текстовом виде или все-же сканировать?
Админ создайте отдельную тему для обсуждения.
Это как? Ну часть документов проекта будет соответствовать этим требованиям, а как же быть с документами которые являются исходными данными: такими как документы про право собственности, тех паспорт на имущество, свидетельство о гос регистрации юр лица, устав юр лица (не все же предприятия внесли свои уставы в електронному виде на сайт минюста), решение совета о разработке проекта и т.д. эти документы тоже в текстовом виде или все-же сканировать?
Админ создайте отдельную тему для обсуждения.
Aximas
cerdred
Oleg
- vzr
- Спец
- Повідомлень: 198
- З нами з: 06 лютого 2012 15:34
- Репутація: 8
- Область: Івано-Франківська
- Місце роботи: ДЗК(область, район)
Що нового у Держгеокадастрі?
-
0
- Цитата
Не по темі
[quote="Admin"]А, Вам, віра не дозволяє, створити нову????

vzr
UKRWEST
Що нового у Держгеокадастрі?
-
0
- Цитата
Скорее отсутствие навыковAdmin писав:Не по теміА, Вам, віра не дозволяє, створити нову????
Aximas
gelo
- UKRWEST
- Спец
- Повідомлень: 142
- З нами з: 16 вересня 2014 08:19
- Репутація: 0
- Область: Хмельницька
- Місце роботи: Територіальний відділ земельних ресурсів(місто, район, область)
Що нового у Держгеокадастрі?
-
0
- Цитата
Точніше Ліквідаціяgelo писав: РЕОРГАНІЗАЦІЯ http://www.kmu.gov.ua/control/uk/cardnp ... =249286591
UKRWEST
Oleg
Gardner
-
- Молоденький(ка)
- Повідомлень: 12
- З нами з: 10 грудня 2014 20:31
- Репутація: 0
- Область: Івано-Франківська
- Місце роботи: Землевпорядник органу місцевого самоврядування
Що нового у Держгеокадастрі?
-
0
- Цитата
Повідомлення РоманАндруськів »
ЗЕМЕЛЬНИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ
Стаття 186. Погодження і затвердження документації із землеустрою
20. Погодження документації із землеустрою здійснюється за місцем розташування земель (земельних ділянок) територіальними органами центральних органів виконавчої влади, утвореними у районі, місті обласного, республіканського значення (Автономної Республіки Крим), містах Києві та Севастополі, або міжрегіональним територіальним органом, у разі якщо повноваження його поширюються на декілька адміністративно-територіальних одиниць.
У разі відсутності територіальних органів центральних органів виконавчої влади, зазначених в абзаці першому цієї частини, погодження документації із землеустрою здійснюється територіальним органом центральних органів виконавчої влади, утвореним в Автономній Республіці Крим, області, а в разі їх відсутності - відповідним центральним органом виконавчої влади безпосередньо.
Стаття 186. Погодження і затвердження документації із землеустрою
20. Погодження документації із землеустрою здійснюється за місцем розташування земель (земельних ділянок) територіальними органами центральних органів виконавчої влади, утвореними у районі, місті обласного, республіканського значення (Автономної Республіки Крим), містах Києві та Севастополі, або міжрегіональним територіальним органом, у разі якщо повноваження його поширюються на декілька адміністративно-територіальних одиниць.
У разі відсутності територіальних органів центральних органів виконавчої влади, зазначених в абзаці першому цієї частини, погодження документації із землеустрою здійснюється територіальним органом центральних органів виконавчої влади, утвореним в Автономній Республіці Крим, області, а в разі їх відсутності - відповідним центральним органом виконавчої влади безпосередньо.
РоманАндруськів
-
- Спец
- Повідомлень: 2015
- З нами з: 18 листопада 2007 16:32
- Репутація: 88
- Область: Черкаська
- Місце роботи: Територіальний відділ земельних ресурсів(місто, район, область)
Що нового у Держгеокадастрі?
-
0
- Цитата
А взагалі, що значить ця постанова про пілотний проект? Я так розумію, даний порядок погодження це тільки тестування системи, і в разі якщо воно буде успішним, то можливо, це зроблять на законодавчому рівні шляхом внесення відповідних змін, зокрема, статті 186,186-1 ЗКУ.
Виходить, в районі скоро територіальні органи ліквідують, і будуть возити в область? А області це й тільки на руку, ібо повноваження з розпорядження землями скоро заберуть. Нада ж заробляти гроші як не як....
cerdred
ММС
-
- Спец
- Повідомлень: 2015
- З нами з: 18 листопада 2007 16:32
- Репутація: 88
- Область: Черкаська
- Місце роботи: Територіальний відділ земельних ресурсів(місто, район, область)
Що нового у Держгеокадастрі?
-
0
- Цитата
А як це воно буде? Висновок готує експерт із іншої області, а завіряє той печаткою кому здавали проект. Виходить, завіряє те, що не видавав фактично? І до кого тоді позиватися якщо дійде до суду? На фірменому бланку буде Держгеокадастр Чернігівської області, а печатка Черкаської? Чи цей обмін проектами Докпроф буде здійснювати тільки в межах однієї області?17. Територіальний орган Держгеокадастру за місцем розташування земельної ділянки у строк, що не перевищує одного робочого дня після реєстрації у системі електронного документообігу Держгеокадастру висновку, роздруковує його, завіряє роздрукований висновок печаткою та подає його розробнику разом з оригіналом проекту землеустрою у паперовому вигляді.
Бредятина якась все це...
cerdred
Що нового у Держгеокадастрі?
-
0
- Цитата
Введение такого согласования без внесения изменений в ЗКУ может повлеч за собой и признание незаконными решений органов местного самоуправління или администрации об утверждении такой документации, и правы будут те кто откажет в утверждении документации согласованной с нарушением закона. А страдать от этого будут предприятия выполняющие работы и заказчики.
Что только ни придумают чтобы ничего не делать и им за это ничего не было.
Что только ни придумают чтобы ничего не делать и им за это ничего не было.
Aximas
Що нового у Держгеокадастрі?
-
0
- Цитата
Не по темі
Инструкція з діловодства:
Служба діловодства відповідно до покладених на неї завдань:
засвідчує гербовою печаткою документи, підписані керівництвом територіального органу Держгеокадастру....
И так далее по всей инструкции, печать ставиться на подпись и именно подпись она и удостоверяет а не документ.
В порядке ничего про подпись не написано. На что ставить печать, просто без подписи?
Хотя чему я удивляюсь, если эти товарищи на положения ЗКУ наплевали то на положения инструкции и подавно.
Почему нельзя было сделать всё тоже самое только проще - Всё подаётся в цнап, рассматривать и согласовывается терорганом который прописан в ЗКУ, установить жёсткий контроль за сроками и жёсткий контроль за неаргументированными отказами в согласовани и ответственность за несоблюдение сроков и допущение незаконного отказа. При этом предварительно установить стандарты которым должна соответствовать документация. Ну и конечно же не мало важно вести нормальную кадровую политику и политику обеспечения нормальных социальных стандартов для госслужащих.
Но в этом случае надо же работать, а вот этого делать они не хотят. Они придумают какую нибудь хрень которая не будет соответствовать куче ранее ими же принятых инструкций, постанов, методик и так далее, а потом героически преодолевая трудности, насилуя терорганом и разработчиков реализовать пилотный проект, категорически отказываясь думать к каким последствиях это может привести.
Aximas
- sirenko_s_a
- Спец
- Повідомлень: 227
- З нами з: 16 травня 2011 16:38
- Репутація: 1
- Область: Київська
- Місце роботи: Приватні проектні організації
sirenko_s_a
Що нового у Держгеокадастрі?
-
0
- Цитата
Не по темі
прочитайте в Постанове или в сообщении Aximas (выше) - НЕ СКАНИРОВАНЫЕ, тобишь преобразованые в PDF из векторного или текстового вида. Правда я не понимаю, а как же подписи на всем этом, заверений (в свете последних изменений в експертизу) - на каждой страничке подпись и печать сертифицированого)? (Хотя и их можно сделать, но это уже изголяние и время и мозги...) Но, то что даже при таком создании PDF, файлы могут быть и больше 3 метров... Кстати, может это вес одного файла (странички)? Тама ж не написано что PDF должен быть многостраничным.
WladMir