Генплан міста - землевпорядна документація?

Містобудівна документація і все, що з нею пов'язане
Правила форуму
Будьте уважними! Перед створенням теми перечитайте Правила форуму і ще раз перевірте, чи дана тема не існує. Теми, які дублюють інші, видаляються без попередження! Повідомлення, які містять не прихований адрес E-mail, видаляються без попередження!
inShade
Повідомлень: 8
З нами з: 28 липня 2021 09:36
Репутація: 2
Область: Херсонська
Місце роботи: Інше

Генплан міста - землевпорядна документація?

Повідомлення inShade »

Генеральний план населеного пункту - одночасно містобудівна документація на місцевому рівні та землевпорядна документація
Чинний на сьогодні генплан, який був розроблений і затверджений, наприклад у 2016 році, став відповідно до корекції законодавства від 17.06.2020 року (земельна реформа тощо внесення змін) землевпорядним документом, або норма закону стосується лише генпланів, затверджених після дати реформи?

Порушу питання.
Пунктами 2, 3, 9 частини першої статті 1 Закону № 3038-VI визначено, що генеральний план населеного пункту - одночасно містобудівна документація на місцевому рівні та землевпорядна документація, що визначає принципові вирішення розвитку, планування, забудови та іншого використання території населеного пункту;
https://ips.ligazakon.net/document/T113 ... 2024_06_04
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3038-17#Text

До ухвалення Закону вважалося, що генплан визначено лише як містобудівну документацію. Мета корекції, у тому числі, - усунути колізії та протиріччя термінів у контексті норм законодавства. Але пояснювальна записка до закону на стадії його обговорення та прийняття не прояснює моє питання.

Якщо виходити із твердження, що тільки ті генплани, що затверджені після прийняття Закону - одночасно і містобудівна і землевпорядна документація, то й інші норми цього Закону також не застосовуються до всіх генпланів щодо його прийняття. Наприклад, що генплан міста визначає розмір ПЗС ст.60 ЗКУ, ст. 88 СКУ та новий Порядок встановлення ...

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2768-14#Text
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/213 ... D1%80#Text
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/486-96-%D0%BF#Text

Проте суперечки з розміру прибережної захисної смуги (ПЗС) однозначно встановлюють вирішальне значення генплану незалежно від його дати затвердження, що вказує на користь: генплан - землевпорядна документація.
Поясніть ситуацію, будь ласка.
Аватар користувача
WladMir
Спец
Спец
Повідомлень: 469
З нами з: 07 квітня 2007 09:20
Репутація: 109
Область: Херсонська

Генплан міста - землевпорядна документація?

Повідомлення WladMir »

А що саме вам пояснити? Всі три законодавчі документи вказують на те, що саме МБД місцевого значення встановлюється ПЗС. Які саме питання у вас?
Щодо генплану 2016 року, то на той час МБД не встановлювали ПЗС. ПЗС в МБД лише відображали, але це не було юридичного статтусу ПЗС. На 2016 рік ПЗС встановлювалися проєктами землеустрою, із врахуванням розроблених пропозицій в МБД. На разі, так як МБД є одночасно і землевпорядною - після затвердження МБД до ДЗК вносяться встановлені МБД обмеження, в тому числі і ПЗС. Дляцього створюються файли обмежень та через електронний кабінет вносяться до ДЗК. Теж начебто все зрозуміло...
inShade
Повідомлень: 8
З нами з: 28 липня 2021 09:36
Репутація: 2
Область: Херсонська
Місце роботи: Інше

Генплан міста - землевпорядна документація?

Повідомлення inShade »

Дякую за відгук.

1.
Всі три законодавчі документи вказують на те, що саме МБД місцевого значення встановлюється ПЗС.
Тобто генпланом встановлюється ПЗС, навіть за відсутністю Проекту землеустрою щодо встановлення водоохоронних зон, ПЗС.
Вірно?

2.
Щодо генплану 2016 року, то на той час МБД не встановлювали ПЗС.
Тобто генпланом не встановлюється ПЗС, якщо відсутній затверджений Проект землеустрою щодо встановлення водоохоронних зон, ПЗС.

Норма пункту 1 діє лише для тих генпланів, що були затверджені після набрання чинності приписів ст.60 ЗКУ, ст. 88 СКУ і Порядку встановлення, тобто після 2020 року. І лише такі генплани є одночасно містобудівна та землевпорядна документація.
Вірно?

2.1.
Якщо генплан і зонінг міста 2016 року має відповідні креслення ПЗС та пляжної зони, які значно менші за нормативний 2 км з підписом "Запроєктована прибережна захисна смуга", а також є описова частина, де визначено ширина пляжної зони (значно менше 100 метрів), а також визначена єдина довжина ПЗС та пляжної зони у її складі в кілометрах, то станом на сьогодні це не встановлює розмір ПЗС? Адже норма необхідності окремого проекту землеустрою вже видалена із зазначених вище статей.
Вірно?

Тобто якщо генплан 2016 року, то новий нормативний розмір ПЗС в 100 метрів - діє, але новий термін, що уточнює єдність із землевпорядной документацієй - ні. Могли в законі прямо і ясно прописати, наприклад, вважаю, що коли вирішили усунути колізії та протиріччя "земельною реформою", зокрема в термінах, то вищезазначений генплан в контексті встановлення ПЗС також є землевпорядним документом.

2.2.
Генплан 2016 року згідно закону має враховувати попередні генплани та містобудівні документи міста з цієї сфери. Наприклад, ЗКУ по 2011 рік не передбачав окремого Проекту землеустрою щодо встановлення ПЗС, а
"Розмір та межі прибережної захисної смуги уздовж морів та
навколо морських заток і лиманів встановлюються за проектами
землеустрою, а в межах населених пунктів - з урахуванням
містобудівної документації
".

На той час і раніше проектами землеустрою щодо відведення ділянок за погодженнями компетентніх органів, а іноді за державною експертизою, встановлювалось відсутність накладання вказаних ділянок на ПЗС.
Креслення ПЗС нового генплану 2016 року таке становище враховувало.

Питання: станом на сьогодні який статус такого (1)_креслення і (2)_встановлення_розміру_ПЗС в діючому генплані по відношенню до ціх ділянок?

3.
Позиція, якщо генплан містить креслення ПЗС та обгрунтування іі розміру в текстовій частині, то його положення вважати вірними щодо встановлення, зняли б всі питання.
Вірно?

4.
Пляжна зона - це завжди частина ПЗС. В межах міста і водного об'єкта - море, згідно діючого закону нормативний розмір ПЗС та пляжної зони збігається - 100 метрів. Правильно розумію, що ширина пляжної зони може бути зменшена лише з підстав зменшення ширини ПЗС.

Чи можлива ситуація, коли узаконено ширину пляжної зони в 50 метрів, що не викликає сумнівів, відображено в документації і є відповідні зміни генплану 2010 року, а ширина ПЗС не визначена, або значно більше, наприклад, нормативна? Вважаю що ні.
Вірно?
Azhimut
Спец
Спец
Повідомлень: 1830
З нами з: 28 грудня 2012 11:17
Репутація: 365
Область: Одеська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Генплан міста - землевпорядна документація?

Повідомлення Azhimut »

inShade, як цю ситуацію бачу я: звернувся до архітектора ОМС, він підтвердив, що житлова забудова формує межу ПЗС, те ж саме враховують розробники документації по формуванню ПЗС (комплексний план, документація із землеустрою), щоб не втрачати час, архітектор зробить викопіювання з генплану (до речі графіка часів СРСР, але актуалізований) та сам позначить межі ПЗС. водоохоронку визначу сам як 100 м від урізу озера.
Kola
Спец
Спец
Повідомлень: 512
З нами з: 13 грудня 2016 13:42
Репутація: 172
Область: Сумська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Генплан міста - землевпорядна документація?

Повідомлення Kola »

Потрібна консультація. Є генплан розроблений на частину земель за межами населеного пункту (ті що примикають до міста). Є земельна ділянка яка знаходиться за межами населеного пункту але на неї є генплан. Хз чи можно якось використати цій генплан як основу для проекту землеустрою або обов'язково цю земельну ділянку включати в межі населеного пункту?
Аватар користувача
WladMir
Спец
Спец
Повідомлень: 469
З нами з: 07 квітня 2007 09:20
Репутація: 109
Область: Херсонська

Генплан міста - землевпорядна документація?

Повідомлення WladMir »

inShade писав: 25 березня 2025 21:10 Тобто генпланом встановлюється ПЗС, навіть за відсутністю Проекту землеустрою щодо встановлення водоохоронних зон, ПЗС.
- ТАК, якщо ГП розроблений у відповідності з вимогами після липня 2021 року
inShade писав: 25 березня 2025 21:10 Норма пункту 1 діє лише для тих генпланів, що були затверджені після набрання чинності приписів ст.60 ЗКУ, ст. 88 СКУ і Порядку встановлення, тобто після 2020 року. І лише такі генплани є одночасно містобудівна та землевпорядна документація.
- після липня 2021. Так, лише ГП сформовані на основі договорів після липня 2021 року необхідно було створювати разом із землевпорядним розділом.
inShade писав: 25 березня 2025 21:10 Якщо генплан і зонінг міста 2016 року має відповідні креслення ПЗС та пляжної зони, які значно менші за нормативний 2 км з підписом "Запроєктована прибережна захисна смуга", а також є описова частина, де визначено ширина пляжної зони (значно менше 100 метрів), а також визначена єдина довжина ПЗС та пляжної зони у її складі в кілометрах, то станом на сьогодні це не встановлює розмір ПЗС? Адже норма необхідності окремого проекту землеустрою вже видалена із зазначених вище статей
- НІ. Раніше взагалі не вказувалось яким документом встановлювалися ПЗС. Лише в ст. 25 Закону про землеустрій:
- проекти землеустрою щодо організації і встановлення меж територій природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного, історико-культурного, лісогосподарського призначення, земель водного фонду та водоохоронних зон, обмежень у використанні земель та їх режимоутворюючих об’єктів. Цю статтю ніхто не змінював/не відміняв. Тож Проєкти землеустрою теж можуть бути.
inShade писав: 25 березня 2025 21:10 станом на сьогодні який статус такого (1)_креслення і (2)_встановлення_розміру_ПЗС в діючому генплані по відношенню до ціх ділянок?
- не розумію яке креслення 1 та 2
inShade писав: 25 березня 2025 21:10 Позиція, якщо генплан містить креслення ПЗС та обгрунтування іі розміру в текстовій частині, то його положення вважати вірними щодо встановлення, зняли б всі питання.
- так, мабуть, але ж ця ПЗС не внесена до ДЗК, а окрім того по ній відсутня юридична підстава, а саме проєкт землеустрою.
inShade писав: 25 березня 2025 21:10 Пляжна зона - це завжди частина ПЗС. В межах міста і водного об'єкта - море, згідно діючого закону нормативний розмір ПЗС та пляжної зони збігається - 100 метрів. Правильно розумію, що ширина пляжної зони може бути зменшена лише з підстав зменшення ширини ПЗС.

Чи можлива ситуація, коли узаконено ширину пляжної зони в 50 метрів, що не викликає сумнівів, відображено в документації і є відповідні зміни генплану 2010 року, а ширина ПЗС не визначена, або значно більше, наприклад, нормативна? Вважаю що ні.
- тут необхідно конкретно цю ситуацію розглядати. Пляжна зона це окремий вид обмеження. Все залежить від ситуації.

Відправлено через 2 хвилини 56 секунд:
Kola писав: 26 березня 2025 18:21 обов'язково цю земельну ділянку включати в межі населеного пункту
- Так, необхідно розробити проєкт землеустрою щодо встановлення меж адміністративно.../населеного пункту. А потім вже використовувати цю межу.
inShade
Повідомлень: 8
З нами з: 28 липня 2021 09:36
Репутація: 2
Область: Херсонська
Місце роботи: Інше

Генплан міста - землевпорядна документація?

Повідомлення inShade »

WladMir,
не розумію яке креслення 1 та 2
Це я так позначив два окремі підзапити (1) і (2) із загального, можливо не вдало:
Станом на сьогодні який статус такого
креслення і
встановлення розміру ПЗС (пляжної зони)

в діючому генплані по відношенню до ціх ділянок?
Раніше взагалі не вказувалось яким документом встановлювалися ПЗС. Лише в ст. 25 Закону про землеустрій
-
ст. 58 ЗКУ було:
"уздовж морів... інших водойм встановлюються водоохоронні зони, розміри яких визначаються за проектами землеустрою."

тобто проектами землеустрою щодо відведення ділянок в тому числі, до введеня норми - лише за окремим проектом землеустрою щодо водоохоронних зон (яка вже видалена).
Вірно?

стало:
"вздовж морів... інших водних об’єктів встановлюються водоохоронні зони, межі яких зазначаються в документації із землеустрою, містобудівній документації на місцевому та регіональному рівнях."
Аватар користувача
WladMir
Спец
Спец
Повідомлень: 469
З нами з: 07 квітня 2007 09:20
Репутація: 109
Область: Херсонська

Генплан міста - землевпорядна документація?

Повідомлення WladMir »

inShade писав: 27 березня 2025 13:56 Це я так позначив два окремі підзапити (1) і (2) із загального
- 2016 рік основа для встановлення ПЗС землевпорядною документацією. За документацією після 2021 року - після внесення до ДЗК - юридичний статус ПЗС, як після землевпорядної до 2021.
inShade писав: 27 березня 2025 13:56 Раніше взагалі не вказувалось яким документом встановлювалися ПЗС.
- яж і привів приклад Закону про землеустрій.
На разі ви теж привели приклад: документацією із землеустрою або МБД (вона не видалена, а лише доповнена). Теж все вірно.
Vitalya29
Спец
Спец
Повідомлень: 129
З нами з: 09 грудня 2011 18:04
Репутація: 22
Область: Одеська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Генплан міста - землевпорядна документація?

Повідомлення Vitalya29 »

Доброго дня! Згідно 654 постанова КМУ:
Клас 2. Обмеження у використанні земель, що можуть встановлюватися комплексним планом просторового розвитку території територіальної громади, генеральним планом населеного пункту, детальним планом території відповідно до нормативних розмірів, визначених законами, підзаконними актами, державними будівельними нормами та санітарними правилами щодо:
- водоохоронної зони;
- прибережної захисної смуги вздовж річок, навколо водойм та на островах;
- прибережної захисної смуги вздовж морів, морських заток і лиманів та на островах у внутрішніх морських водах;
- пляжної зони;

Я так розумію, якщо містобудівною документацією пропонуються відмінні від нормативних розміри ВОЗ та ПЗС, - тоді необхідно розробляти додатково Проект землеустрою щодо організації і встановлення меж ... земель водного фонду та водоохоронних зон, обмежень у використанні земель та їх режимоутворюючих об’єктів, після затвердження цієї містобудівної документації.

Відправлено через 6 хвилин 50 секунд:
Kola писав: 26 березня 2025 18:21 обов'язково цю земельну ділянку включати в межі населеного пункту
Згідно ЗУ "Про регулювання містобудівної діяльності", генеральний план населеного пункту - одночасно містобудівна документація на місцевому рівні та землевпорядна документація, що визначає принципові вирішення розвитку, планування, забудови та іншого використання території населеного пункту. Згідно Земельного кодексу: Межі району, села, селища, міста, району у місті встановлюються і змінюються за проектами землеустрою щодо встановлення (зміни) меж адміністративно-територіальних одиниць.

Після зміни меж населеного пункту ділянку, що наразі в проектних межах по генеральному плану населеного пункту, можна відводити (змінювати цільове) у відповідності до зонування цього генерального плану.
Відповісти