
Не стоїмо на місці, а йдемо уперед.
Департамент архітектури та містобудування Миколаївської міської ради у тандемі з Управлiння Земельних Ресурсiв Миколаївської Мiської Ради почали проведення оновлення ортофотопланів міста Миколаєва виконаних у 2018 році.

Ортофотоплан - це фотографічний план місцевості на точній геодезичній основі, отриманий шляхом аерофотозйомки з подальшим перетворенням знімків з центральної проекції в ортогональну за допомогою методу ортотрансформування.

Та це лише одне з направлень яке стало можливим завдяки сучасним технологіям. Так, за допомогою квадрокоптера DJI Phantom 4 RTK та пакету програмного забезпечення Pix4Dmapper Pix4D ми можемо відцифрувати наше місто, та поетпно додавати території які були забудовані на існуючу мапу з відображення у кінцевому вигляді на міському геопрталі в cистемі кординат WGS 84 та УСК-2000.

Phantom 4 RTK має потужні й точні системі обробки зображень:
-1 дюймова матриця CMOS досягає якості знімку в 20 мегапікселей;
- сенсор досягає роздільної здатності на місцевості в 2,74 см. на висоті 100 м.

Вищенаведене надає можливість робити зйомку з точністю до сантиметру, що є в край важливим для нас.

Порівняти якість робіт переключаючись між шарами або налаштувавши прозорість шарів "Ортофоплани 2018" та "Ортофотоплани 2021" ви можете вже зараз зайшовши на наш веб ресурс
https://cutt.ly/TEy0OwJ та
https://cutt.ly/yEy2aqx https://cuti.cc/SKCNE який доступний кожному.
P.S. Якщо сторінка повільно завантажується виконайте очищення кеш-пам'яті за допомогою сплучення клавіш Ctrl+F5 або перевірте швидкість свого інтернет з'єдання

Національна інфраструктура геопросторових даних України - НІГД
DroneUA
► Показати
Screenshot_20210927_071425_com.facebook.katana.jpg
FB_IMG_1632716047881.jpg
FB_IMG_1632716050670.jpg
Розбір польотів
Як повідомив Евгений Поляков, Департамент архітектури та містобудування Миколаївської міської ради у тандемі з Управлiнням Земельних Ресурсiв Миколаївської Мiської Ради почали проведення оновлення ортофотопланів міста Миколаєва виконаних у 2018 році.
Оскільки ортофотоплани 2018 року були створені саме нашою компанією (ТОВ “Аналітика”) надаємо свою фахову оцінку:
Система координат “ортофотоплану” 2021 року
Євгеній стверджує, що ортофотоплан створено у “правильній” системі WGS-84. Але такої системи в контексті крупномасштабного картографування взагалі не існує. Це глобальна світова система, положення об’єктів на якій постійно змінюються внаслідок дрейфу континентів. Саме тому ортофотоплани та інші точні картографічні матеріали створюються у похідних прямокутних системах координат, які прив’язані до конкретної епохи Міжнародної загальноземної референцної системи координат ITRS.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 1259 "Деякі питання застосування геодезичної референцної системи координат" від 22 вересня 2004 року в якості такої системи встановлено Державну геодезичну референцну систему координат УСК-2000.
Саме в цій системі (МСК-48) нами і було створено ортофотоплан у 2018 р. Тепер цей метричний ортофотоплан намагаються порівнювати з фотомонтажем, створеним в невідомій навігаційній системі.
Точність “ортофотоплану” 2021 року
Оскільки система координат напряму впливає на точність, то результат вийшов доволі передбачуванним. Координати контурів не співпадають не тільки з топографічною основою міста (1:2000), але навіть з Публічною кадастровою картою (1:10000). Якій сенс у сантиметровій роздільній здатності зображення якщо похибка координат складає при цьому кілька метрів?
Форма контурів
Оскільки зведення знімків напевно виконувалось у автоматичному режимі, “ортофотоплан” містить численні артефакти, зсуви та спотворення контурів, що сягають одного метра в плані. Те, що автоматичний режим, без ручної постобробки не підходить для забудованих територій, професіоналам галузі давно відомо.
Висновки
Створенний продукт за діючими нормативно-технічними документами не є ортофотопланом та не має юридичної легітимності. Тому сфера його використання доволі обмежена і якщо він створений за бюджетні кошти, то у платників податків мають виникати питання їх нецільового використання. Нові технології це, звичайно, добре, але вони ніяк не виправдовують грубі порушення законодавства.
► Показати
FB_IMG_1632716269022.jpg
FB_IMG_1632716271231.jpg
FB_IMG_1632716273860.jpg
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.